WM.pl
7 czerwca 2025, Sobota
imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
  • 23°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Dramat w Krokowie. Żywioł pochłonął prawie tysiąc bel słomy

2024-09-12 12:27:15(ost. akt: 2024-09-12 16:11:31)

Autor zdjęcia: OSP Janowiec Kościelny / Facebook

Do takiej tragedii nigdy nie można się przygotować ani się przed nią zabezpieczyć. Kiedy większość mieszkańców Krokowa spała, na jednym z pól trwała walka z żywiołem.

Warto przeczytać

  • Osobówka zatrzymała się na torach tramwajowych
  • Energa Operator dla samorządów
  • Hala Urania nadal bez sponsora tytularnego?
Ogromny pożar wybuchł w niedzielę (8 września) kilka minut po godz. 3. Strażacy otrzymali zgłoszenie o tragedii jaka rozgrywa się w miejscowości Krokowo, w powiecie nidzickim.

Na jednym z pól paliły się stogi słomy.

— Po dojeździe pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej podjęły próbę gaszenia stogu, zaś nasz zastęp rozpoczął działania gaśnicze na pobliskich nieużytkach, na które rozprzestrzeniał się pożar — informują strażacy z OSP Janowiec Kościelny.

Z powodu szybkiej obecności ognia na całej długości stogu, dozorowano go do czasu całkowitego wypalenia.

Z ogniem walczyli strażacy z OSP Janowiec Kościelny, JRG Nidzica, OSP Kozłowo, OSP Sarnowo i OSP Krokowo. Na miejscu obecna byli również policjanci z Nidzicy.

Ogień strawił cały zasób rolnika, który pozostał bez niezbędnej słomy do utrzymania zwierząt. W mediach społecznościowych pojawił się apel mężczyzny, który prosi o drobną pomoc, zwłaszcza w postaci słomy.

— Jestem rolnikiem z województwa warmińsko-mazurskiego. Dziś około godz. 3 zostało spalone [przyp.red] około tysiąca bel słomy. Był to zapas na całą zimę dla zwierząt hodowlanych — napisał rolnik.

Jak wskazała sierż. szt. Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy na miejscu zdarzenia obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa, ale na ten moment nie wiadomo, czy doszło do celowego podpalenia.

Straty sięgają około 80 tysięcy złotych.

https://zrzutka.pl/su6f4m

Zostań naszym Patronem! Twoje wsparcie ma znaczenie!

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Krokowo ogień pożar zbiórka pomoc rolnik warmińsko-mazurskie
Wiktoria Podlewska
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B