WM.pl
2 sierpnia 2025, Sobota
imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
  • 25°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Jest sposób, aby twój zwierzak już nigdy się nie zgubił

2024-10-02 16:17:02(ost. akt: 2024-10-02 16:19:18)

Autor zdjęcia: Freepik

Warto przeczytać

  • Odpust parafialny Przemienienia Pańskiego
  • Auto osobowe zderzyło się z pociągiem relacji Szczecin-Białystok...
  • Olsztyn pamięta – 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego...
W Ełku trwa akcja znakowania psów i kotów właścicielskich oraz kotów wolno żyjących. Akcja polega na wszczepieniu zwierzętom pod skórę elektronicznego mikroprocesora (tzw. czipa). Chęć skorzystania z akcji znakowania zwierząt należy zgłosić telefonicznie do jednej z trzech wskazanych lecznic, bądź osobiście. Akcja jest bezpłatna.

Czytnik do odczytu numeru czip posiada prawie każdy lekarz weterynarii, Straż Miejska w Ełku lub pracownicy schronisk dla bezdomnych zwierząt. Numer ten zawiera dane teleadresowe, które pomogą w skontaktowaniu się z właścicielem i w powrocie zagubionego zwierzęcia do domu.

Zabieg wszczepienia mikroczipa będzie wykonywany przez 3 gabinety weterynaryjne mieszczące się na terenie miasta:

1 )Przychodnia Weterynaryjna Psokot Pani Ewy Balun z lecznicą przy ul. Adama Mickiewicza 9a lok. u5,

2) Dobrzycka – Guzek Małgorzata Centrum Weterynaryjne „ARS-VET” z lecznicą się przy ul. Suwalskiej 46A,

3) Animal Medica A. Sidelnikow, M. Kasztelan spółka cywilna z lecznica przy ul. J. Kochanowskiego 44/ U4.

Mikroczip umieszczony jest w sterylnym aplikatorze i wstrzykuje się go pod skórę. Zabieg trwa zaledwie kilka sekund, a zwierzę nie reaguje bardziej, niż podczas zwykłego zastrzyku.

Czip jest to numer składający się z ciągu piętnastocyfrowych liczb, który wprowadzany będzie przez gabinet weterynaryjny do ogólnodostępnej bazy danych na stronie internetowej SAFE-ANIMAL.

Mieszkańcy miasta Ełku chcąc skorzystać z bezpłatnej akcji znakowania zwierząt powinny zgłosić telefonicznie do ww. lecznic telefonicznie, bądź osobiście do powyższych gabinetów chęć skorzystania z akcji znakowania zwierząt. Przed jego wykonaniem lekarz weterynarii przekaże do wypełnienia odpowiedni formularz wraz z klauzulą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych

O zakwalifikowaniu zwierzęcia do akcji wszczepienia decyduje kolejność zgłoszeń i będzie trwać do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel, jednak nie dłużej niż do 15 grudnia br.

mat. UM Ełk; opr. mac.


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Ełk znakowanie zwierząt chipowanie zwierząt zwierzęta psy koty chip weterynarz
Maciej Chrościelewski
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B