WM.pl
11 maja 2025, Niedziela
imieniny: Igi, Mamerta, Miry
  • 13°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Powstanie oficjalny film dokumentalny o Fleetwood Mac

2024-11-20 22:20:15(ost. akt: 2024-11-20 22:32:24)

Autor zdjęcia: PAP/EPA/Ferdy Damman

Fleetwood Mac, kultowy zespół, którego muzyka od pół wieku porusza serca milionów fanów na całym świecie, doczeka się swojego dokumentu. Produkcja powstanie dzięki współpracy Apple TV+, a za kamerą stanie uznany reżyser Frank Marshall.

Warto przeczytać

  • Narciarze wracają na Drwęckie
  • Zanim go znaleźli całe wieki leżał w ziemi
  • Ile statków przepłynęło przez ten kanał?
Apple TV+ ogłosiło 19 listopada, że dokument opowie o „bezkompromisowej 50-letniej historii zespołu”, przedstawiając nie tylko ich największe sukcesy, ale także osobiste historie członków zespołu. Film zawierać będzie niepublikowane wcześniej materiały archiwalne oraz nowe wywiady, w tym wspomnienia o zmarłej w 2022 roku Christine McVie.

Frank Marshall, znany z nagrodzonego Grammy dokumentu Jazz Fest: A New Orleans Story, podkreślił, że Fleetwood Mac to fenomen muzyczny. „Ich chaotyczne życia osobiste zostały w niezwykły sposób splecione z muzyką, która zdefiniowała pokolenie” — powiedział reżyser.

Fleetwood Mac, który sprzedał ponad 220 milionów płyt, przeszedł przez wiele zmian w składzie. Najbardziej znaną formację stanowili Mick Fleetwood, John McVie, Christine McVie, Stevie Nicks i Lindsey Buckingham. Film ma ukazać zarówno historię całego zespołu, jak i talenty poszczególnych muzyków.

Informacja o nowym oficjalnym filmie została opublikowana przez zespół w mediach społecznościowych: „To nie plotka. Ten dokument zabierze was w epicką podróż przez dziedzictwo Fleetwood Mac”.

Tytuł i data premiery nie zostały jeszcze ogłoszone, ale już teraz wiadomo, że będzie to gratka dla fanów rocka i muzycznych dokumentów.


Źródło: People

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Frank Marshall Fleetwood Mac film dokumentalny Christine McVie Apple TV+
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B