Oszukiwali klientów klubów „go-go”. Potężna akcja służb
2024-12-12 09:15:25(ost. akt: 2024-12-12 09:16:18)
Agenci CBŚP i śledczy Prokuratury Krajowej przeprowadzili kolejne działania wymierzone w grupę oszukującą klientów nocnych klubów. Zatrzymano 4 kobiety, które pracowały w lokalach jako kierowniczki, tancerka i barmanka, a mogły oszukać klientów na kwotę ponad 300 tys zł. Ponadto w tej sprawie dolnośląska Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 9 osób, z których 7 podejrzane jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, prowadzą od 2022 roku śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od klientów nocnych klubów „go-go”.
- W ostatnim czasie funkcjonariusze krakowskiego CBŚP zatrzymali kolejne osoby podejrzane do tej sprawy. Działania przeprowadzono na terenie Siemianowic, Zakopanego, Krakowa i Jaworzna, gdzie policjanci zatrzymali 4 kobiety w wieku od 24 do 37 lat. Według śledczych podejrzane pracowały w klubach, gdzie dokonywano oszustw i rozbojów na klientach, w charakterze kierowniczek lokalu, tancerki i barmanki. Wszystko na to wskazuje, że zatrzymane kobiety mogły oszukać klientów klubów nocnych, które znajdowały się w Zakopanem, Katowicach i Sopocie, na kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Zatrzymane zostały doprowadzone do dolnośląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Ogłoszone zarzuty dotyczyły udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i rozbojów – relacjonuje rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji podkom. Krzysztof Wrześniowski.
Ostatnie działania są kolejną realizacją wymierzoną w tę grupę przestępczą. W całej sprawie występuje już ponad 100 podejrzanych osób.
- Ponadto w ostatnim czasie dolnośląski pion PZ Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia wobec 9 osób, z których 7 podejrzane jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednym z badanych wątków w ramach tego śledztwa był przypadek 36-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który w 2017 roku w krakowskim klubie, został pozbawiony nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim życia. Mężczyznę celowo doprowadzono do stanu głębokiego upojenia alkoholowego, następnie okradziono i nie udzielono mu pomocy, wskutek czego zmarł – dodaje policjant.
Jak się okazało badania wykazały, że miał we krwi 4 promile alkoholu.
raz/WM.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez