A jednak! Bartoszewicz kandydatem w wyborach prezydenckich
2025-02-03 07:06:09(ost. akt: 2025-02-03 07:47:22)
„Ruszam z przygotowaniem startu w wyborach Głowy Państwa - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” - ogłosił dr Artur Bartoszewicz, ekonomista SGH, na stronie „Ruchu 777”. Zaprezentował też swój program w formie 21 postulatów, które określił właśnie jako „3 Siódemki.
O starcie dr Artura Bartoszewicza w wyborach prezydenckich mówiło się już od kilku miesięcy. W niedzielę na swojej stronie internetowej zamieścił nagranie, w którym przedstawił szczegółowo swój program wyborczy.
"Trzeba zatrzymać upartyjnienie państwa polskiego. Trzeba doprowadzić do ponownego silnego i zdynamizowanego rozwoju, a to będzie możliwe, jeśli postawimy na gospodarkę i demografię oraz odzyskamy siłę jako naród i zbudujemy potęgę Rzeczpospolitej" - przekazał.
"Partie polityczne wystawiają swoich kandydatów, ale Polska potrzebuje prezydenta, który będzie obywatelski, będzie wychodził z samych struktur narodu, a nie będzie emisariuszem interesu partii polityczne" - podkreślił.
"Trzeba doprowadzić do ponownego rozwoju gospodarczego, silnego i zdynamizowanego, a to będzie możliwe, jeśli postawimy na gospodarkę i demografię oraz odzyskamy siłę jako naród i zbudujemy potęgę Rzeczpospolitej"
wskazał w nagraniu.
wskazał w nagraniu.
3x7
Swój program ekonomista przedstawił w 21 postulatach, poszeregowanych w formie „3 Siódemek Bartoszewicza”.
Bartoszewicz postuluje w swoim programie m.in. nową Konstytucję RP, zlimitowanie składu Rady Ministrów do 8 resortów i do 3 wiceministrów na resort, zakaz łączenia funkcji posła, senatora i członka Rady Ministrów, powiązanie liczby posłów z liczbą obywateli RP, a także likwidację finansowania partii politycznych z budżetu państwa.
Bartoszewicz zawarł także w programie punkt, dotyczący zmiany symboli narodowych i hymnu RP poprzez powrót do wzoru godła RP z lat 1919-1927 z zamkniętą koroną uwieńczoną krzyżem, a hymnem RP stałaby się „Rota” Marii Konopnickiej.
Postuluje także o pełny dostęp do broni, oraz zapowiada „odbudowę imperium RP poprzez zagwarantowanie nadrzędności interesów Polski nad interesami innych państw, realizację dużych projektów infrastrukturalnych”.
Bartoszewicz zapowiada także stypendium demograficzne na każde nowo urodzone dziecko 3, 4 i kolejne w danej rodzinie przy min. jednej osobie pracującej. "Miesięczne stypendium 1 tys. PLN zwielokrotniane liczbą dzieci w rodzinie, 1,25 tys. PLN za 5, zaś 6 i kolejne 1,5 tys. PLN" - czytamy na stronie.
Komitetowi nowego kandydata przewodniczy prof. Witold Modzelewski.
Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała do tej pory 11 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta: Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego, Grzegorza Brauna, Szymona Hołowni, Adriana Zandberga, Wiesława Lewickiego, Macieja Maciaka, Magdaleny Biejat, Marka Wocha, Marka Jakubiaka i Karola Nawrockiego. Zgłoszone zostały komitety Wojciecha Papisa oraz Romualda Starosielca. Do PKW w czwartek rano trafiło też pierwsze zgłoszenie kandydata na prezydenta - Sławomira Mentzena.
Start w wyborach zadeklarowali także: przewodniczący Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz, była posłanka SLD, ekonomistka, nauczycielka akademicka Joanna Senyszyn oraz Katarzyna Cichos jako bezpartyjna kandydatka.
PAP/wPolityce.pl/interia.pl/777.org.pl/red
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez