Pijani przyszli do pracy. Jeden miał ponad 2 promile i jeździł wózkiem widłowym
2025-02-11 09:11:23(ost. akt: 2025-02-11 09:27:57)
W poniedziałek (10 lutego) piscy policjanci interweniowali w dwóch zakładach pracy. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że dwaj pracownicy przyszli do pracy pijani. Jeden z nich miał ponad 2 promile i jeździł wózkiem widłowym.
Pierwsza taka sytuacja miała miejsce już po godz. 7.00. Do pracy przyszedł 47-letni mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie pracownik ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 200 zł.
Dużo poważniejsze konsekwencje czekają innego pracownika, który po godz. 14.00 przyszedł do pracy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego jeździł wózkiem widłowym. 41-latek odpowie za wykroczenie wykonywania czynności zawodowych pod działaniem alkoholu oraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
Wykonywanie czynności służbowych przez osobę będącą po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu albo grzywny.Istnieje też możliwość podania orzeczenia do publicznej wiadomości. Do tego trzeba się też liczyć z utratą pracy.
KPP w Piszu
KPP w Piszu
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez