WM.pl
29 maja 2025, Czwartek
imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
  • 18°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Paraliż w piskim starostwie. Hakerski atak na systemy informatyczne urzędu

2025-03-18 17:31:11(ost. akt: 2025-03-18 17:52:05)

Autor zdjęcia: Powiat piski/Fb

— Potwierdzamy, że wewnętrzne systemy informatyczne Starostwa Powiatowego w Piszu zostały poddane atakowi hakerskiemu — dziś (wtorek, 18 marca) w komunikacie podało Starostwo Powiatowe w Piszu.

Warto przeczytać

  • Znowu będzie można pojechać z Ełku do Giżycka
  • Nie tylko paczki, ale i wykroczenia. Kurierzy na celowniku...
  • Warmia i Mazury oraz Podlasie łączą siły. Nowe porozumienie...
Poniżej podajemy treść komunikatu w całości:

Potwierdzamy, że wewnętrzne systemy informatyczne Starostwa Powiatowego w Piszu zostały poddane atakowi hakerskiemu.

Na chwilę obecną nie potwierdzamy wycieku jakichkolwiek danych, jednak nie możemy wykluczyć takiej możliwości.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ochrona Państwa danych osobowych, dlatego podjęliśmy natychmiastowe działania w celu zabezpieczenia systemów i zminimalizowania potencjalnych skutków ataku.

Na miejscu trwają intensywne i skoordynowane prace specjalistów oraz odpowiednich służb, aby jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność urzędu. Wszystkie niezbędne procedury zostały uruchomione, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Chcielibyśmy również poinformować, że Wydział Komunikacji pracuje w trybie ciągłym, a jego systemy informatyczne funkcjonują na zewnętrznych platformach, niezależnych od systemów Starostwa. Usługi te są w pełni dostępne i nieprzerwanie świadczone.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i jako działanie prewencyjne, zalecamy, aby osoby, które obawiają się potencjalnego naruszenia swoich danych osobowych, rozważyły zastrzeżenie numeru PESEL. Można to zrobić poprzez kontakt z bankami, w których posiadacie Państwo konta, lub w aplikacji mObywatel.

INFORMACJA JAK ZASTRZEC PESEL:
https://www.gov.pl/.../zastrzez-swoj-numer-pesel-lub...

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z możliwymi utrudnieniami w funkcjonowaniu urzędu. Będziemy informować Państwa na bieżąco o postępach w tej sprawie oraz ewentualnych dalszych krokach.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 512208492- Aneta Ofman.

Dziękujemy za zrozumienie i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać tę sytuację.
Starostwo Powiatowe w Piszu

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
atak hakerski urząd Starostwo Powiatowe w Piszu
Elżbieta Żywczyk
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B