Nawrocki kontra Trzaskowski – starcie frekwencji
2025-05-25 14:29:37(ost. akt: 2025-05-25 14:53:37)
Pojawiły się pierwsze dane frekwencyjne dwóch marszów, które mają miejsce w Warszawie. Przypomnijmy, że "Wielki Marsz Patriotów" oraz "Wielki Marsz za Polskę" odbywają się równolegle.
W niedzielę (25 maja) Warszawa stała się miejscem dwóch znaczących wydarzeń politycznych, które przyciągnęły tłumy zwolenników dwóch rywalizujących kandydatów. Zarówno Karol Nawrocki, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, jak i Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej, mogli liczyć na liczne grono uczestników marszów poparcia. Jednak informacje o frekwencji znacząco się różnią w zależności od źródła.
Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował, że marsz poparcia dla Karola Nawrockiego zgromadził ponad 100 tysięcy uczestników. Organizatorzy podkreślają, że ich kandydat cieszy się ogromnym społecznym wsparciem i marsz był tego wyraźnym dowodem.
Z kolei dane dotyczące wydarzenia wspierającego Rafała Trzaskowskiego przedstawiła szefowa jego sztabu, Wioletta Paprocka. W rozmowie z TVN24 oszacowała liczbę uczestników na około 100 tysięcy.
Nieoficjalne informacje uzyskane przez dziennikarza Onetu, Piotra Halickiego, rzucają jednak inne światło na faktyczną frekwencję. Z danych przekazanych przez miejskie służby wynika, że w marszu poparcia dla Trzaskowskiego mogło wziąć udział nawet 140 tysięcy osób. W przypadku marszu organizowanego przez PiS, służby miejskie szacują liczbę uczestników na około 50 tysięcy – czyli o połowę mniej niż podaje partia.
Według naszych dziennikarzy relacjonujących oba marsze, frekwencja jest dużo wyższa i może osiągać 200 tys. osób. Tym bardziej, że nowi uczestnicy ciągle napływają.
Źródło: Onet/red.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez