"Dał nam przykład Donald Trump, jak zwyciężać mamy"
2025-05-27 14:04:50(ost. akt: 2025-05-27 14:07:08)
W niedzielę Polacy wybiorą między „człowiekiem z krwi i kości” a „produktem globalistycznym” - uważa szef klubu PiS, b. minister obrony Mariusz Błaszczak. Siły globalistyczne są potężne, ale można z nimi wygrać, dał nam przykład Donald Trump jak zwyciężać mamy - dodał.
Błaszczak był jednym z mówców podczas odbywającej się we wtorek w podrzeszowskiej Jasionce konferencji CPAC.
Według polityka PiS, jesteśmy dziś świadkami tego, że demokracja sprowadza się nie do wyboru, tylko do głosowania.
„W naszym kraju mamy do czynienia z zakamuflowanym totalitaryzmem, gdyż atakowany jest Kościół w Polsce. Kościół rzymskokatolicki jest depozytariuszem tych wartości, wokół których zorganizowane jest nasze życie. A więc te wartości są zagrożone, trzeba ich bronić, nie tylko w Polsce, Europie, ale na całym świecie” – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.
Jego zdaniem, niedzielne wybory będą najistotniejsze w najnowszej historii kraju. W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się wtedy popierany przez PiS Karol Nawrocki i kandydat KO Rafał Trzaskowski.
„Z jednej strony mamy Karola Nawrockiego, człowieka z krwi i kości, konserwatystę, wiernego wartościom. A z drugiej strony mamy produkt globalistyczny. Mamy człowieka, którego zadaniem jest pełnienie funkcji swoistego żandarma, żeby tylko Polacy np. wdrożyli pakt migracyjny czy Zielony Ład” – mówił Błaszczak.
Według niego, Polacy nie mogą się na to zgodzić i muszą wybrać prezydenta, który powstrzyma m.in. pakt migracyjny.
B. szef MON oświadczył też, że rząd PiS zrobił wiele, aby Polska była bezpieczna. W tym kontekście wymienił m.in. budowę zapory na granicy z Białorusią czy kontrakty wojskowe z USA.
Według Błaszczaka, obecnie z UE można usłyszeć, że „należy zerwać relacje ze Stanami Zjednoczonymi, tylko trzeba te relacje budować z Niemcami”.
„My się na to nie godzimy. Właśnie o tym też będą te wybory, pierwszego czerwca. O tym zdecydujemy my wszyscy. Można powiedzieć, że te siły globalistyczne są tak potężne, że nie można wygrać, ale to nieprawda. Można wygrać. W naszym hymnie jest zawołanie +Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy+. W dzisiejszych czasach dał nam przykład Donald Trump, jak zwyciężać mamy. Idźmy do zwycięstwa” – powiedział Błaszczak.
CPAC (Conservative Political Action Conference) to coroczna konferencja odbywająca się w przeszłości w USA, w której od lat 70. biorą udział konserwatywni politycy i aktywiści z całego świata. W ostatnich latach CPAC zaczęto organizować także w innych państwach, m.in. na Węgrzech czy tak, jak w tym roku, w Polsce.
PAP/red.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez