WM.pl
23 lipca 2025, środa
imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
  • 21°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Bezpieczniej dla pieszych w Szczytnie. Ruszyła budowa chodnika przy ul. Wielbarskiej

2025-07-19 09:30:00(ost. akt: 2025-07-18 23:22:06)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: GDDKiA Olsztyn

W czerwcu br. informowaliśmy o rozpoczęciu prac związanych z budową i rozbudową chodnika na ul. Gizewiusza i Śląskiej w Szczytnie. Ruszyła kolejna inwestycja w tym mieście - budowa chodnika przy ul. Wielbarskiej.

Warto przeczytać

  • Kanał elbląski jest niszczony przez skutery. Zarządcy:...
  • Płatne parkingi przy CRS Ukiel? Są analizy
  • Mural z okazji 680-lecia Bartąga odsłonięty! [ZDJĘCIA]
W ramach zadania powstanie nowy chodnik o łącznej długości prawie 260 m. Zakres prac obejmuje również budowę i przebudowę oświetlenia oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.

— Przebudujemy istniejące zjazdy indywidualne i publiczne, powstanie także nowe oznakowanie poziome i pionowe wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) — czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Wielbarskiej z ul. Przemysłową powstanie nowe, doświetlone przejście dla pieszych.

Wykonawcą robót jest firma Gutbruk, a koszt inwestycji wynosi blisko 1,2 mln zł. Termin zakończenia prac przewidywany jest na kwiecień 2026 r.

Celem inwestycji jest nie tylko poprawa komfortu pieszych poruszających się wzdłuż DK57, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – pieszych, kierowców i pasażerów komunikacji zbiorowej. 

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się m.in. Dom Pomocy Społecznej, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, a także sklepy i stacja paliw. Obecnie piesi poruszają się w tym miejscu poboczem, co dodatkowo podkreśla potrzebę budowy odpowiedniej dla nich infrastruktury.

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
infrastruktury chodnik inwestycji poprawa konfortu przejście dla pieszych Szczytno
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B