WM.pl
24 lipca 2025, Czwartek
imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
  • 19°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Chmury i pioruny, a potem upał – dynamiczna pogoda nad Polską

2025-07-23 14:42:02(ost. akt: 2025-07-23 14:45:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

W najbliższych dniach pogoda będzie dynamiczna, wystąpią przelotne opady deszczu i burze – przekazała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Dodała, że w czwartek do kraju napłynie cieplejsze powietrze. Temperatura wyniesie do 30 st. C.

Warto przeczytać

  • Za szybka jazda, szybka kara. Motocyklista ukarany za brawurę
  • Nowa linia obrony. Tarcza Wschód wzmocni bezpieczeństwo...
  • O krok bliżej do decyzji środowiskowej dla S16
W środę do końca dnia na południowym wschodzie słonecznie, z zachmurzeniem małym, bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, z przejaśnieniami i opadami deszczu. Na północy opadom mogą towarzyszyć burze. Prognozowana suma opadów na północnym zachodzie do 30 mm.

Temperatura wyniesie od 18-19 st. C na Wybrzeżu do 28 st. C w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województwa zachodniopomorskiego i przed burzami dla województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W nocy ze środy na czwartek na południu i południowym wschodzie, od Małopolski, Podkarpacia po Lubelszczyznę, pogodnie i bez opadów. Na pozostałym obszarze pochmurno, z opadami deszczu i burzami. Prognozowana suma opadów na Pomorzu do około 20 mm.

Temperatura osiągnie od 12 st. C w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów do około 16-17 st. C w strefie nadmorskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego. W burzach porywy wiatru do 60 km/h. Poza burzami, na zachodnim Wybrzeżu do 40 km/h.

W czwartek pochmurno, z opadami deszczu w całym kraju. Najmniejsza suma opadów wystąpi na Śląsku i w województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Najwięcej opadów na obszarze północno-wschodnim, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim. Na północnym wschodzie także burzowo. Temperatura wyniesie od 20 st. C w strefie nadmorskiej do około 30 st. C na południu kraju. Dla Mazowsza, Lubelszczyzny i północy Podkarpacia IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed upałem.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 65 km/h, na zachodzie i nad morzem, poza burzami, do 40 km/h.

W nocy z czwartku na piątek pochmurno. Większe przejaśnienia wystąpią na północnym zachodzie. Możliwe mgły ograniczające widzialność do około 500 m. Na południowym zachodzie intensywne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów do 25 mm.

Temperatura wyniesie od 13 st. C na zachodzie do 17-18 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Silniejsze porywy wiatru w czasie burz, do 60 km/h.

(PAP) / red.

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
IMGW pogoda alert deszcz upał Polska
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B