WM.pl
26 lipca 2025, Sobota
imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
  • 23°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Minister sprawiedliwości procesuje się z państwem polskim

2025-07-25 08:47:55(ost. akt: 2025-07-25 08:49:52)

Autor zdjęcia: Wikimedia Commons

Od wczoraj mamy nowego ministra sprawiedliwości, byłego (SIC) sędziego Waldemara Żurka. Wirtualna Polska przypomniała, że w Sądzie Okręgowym w Warszawie nadal toczą się dwie sprawy przeciwko Skarbowi Państwa z powództwa … Waldemara Żurka.

Warto przeczytać

  • Krzyś zje pierwszy obiad! Przełomowy zabieg laserowy w...
  • 715 tys. osób z wypłatami w ramach renty wdowiej. Do ilu...
  • Nocny incydent na ul. Kościuszki. Sprawą zajmie się sąd
„Informacje na temat procesów ministra Waldemara Żurka przeciwko Skarbowi Państwa potwierdza w korespondencji z WP Wojciech Murawski, dyrektor departamentu prawa deliktowego w Prokuratorii oraz Sylwia Urbańska, rzeczniczka prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie” – pisze wp.pl.

O co pozywa i czego oczekuje od państwa polskiego Waldemar Żurek? W pierwszej ze spraw wartość sporu wynosi 150 tys. zł - takiej kwoty oczekuje Waldemar Żurek. „W tym przypadku sędzia z krakowskiego Sądu Okręgowego (dotychczas tam pracował Waldemar Żurek) skierował do warszawskiego sądu cywilnego pozew przeciwko Skarbowi Państwa, reprezentowanemu przez ministra sprawiedliwości. Sprawa dotyczy ochrony dóbr osobistych, a dokument liczy 171 stron” – czytamy.
Druga sprawa, która oczekuje na wylosowanie sędziego referenta. To postępowanie również jest prowadzone przeciwko Skarbowi Państwa – a dokładnie Ministrowi Sprawiedliwości, Prokuratorowi Generalnemu, Pierwszemu Prezesowi Sądu Najwyższego, Prezesowi Sądu Okręgowego w Krakowie, Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Sędziów Sądów Powszechnych, Szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Szefowi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
„ Prokuratoria Generalna oczekuje na doręczenie pozwu - stąd nie informuje na tym etapie o wartości sporu. Jak wynika jednak z samych deklaracji Waldemara Żurka - opisywanych w mediach - w sumie chodzi o blisko milion złotych”
– czytamy.
Co najbardziej godne ubolewania – bo tak trzeba powiedzieć – Żurek nie kieruje pozwów bezpośrednio przeciwko konkretnym osobom, które - jak twierdzi - prowadziły wobec niego działania represyjne. Zamiast tego pozywa instytucje państwowe, w których te osoby pełniły funkcje publiczne.

Czy taka osoba, jak Waldemar Żurek naprawdę jest godna piastować takie stanowisko jak minister sprawiedliwości?

Źródło: wp.pl

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Waldemar Żurek Skarb Państwa procesy minister sprawiedliwości chaos praworządność
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B