WM.pl
28 lipca 2025, Poniedziałek
imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
  • 22°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Ulewa sparaliżowała Kielce. Ulice i chodniki pod wodą

2025-07-28 08:29:26(ost. akt: 2025-07-28 08:42:06)

Autor zdjęcia: Lubuscy Łowcy Burz

Nagła ulewa w Kielcach spowodowała zalania wielu ulic, chodników i samochodów. Choć deszcz chwilowo ustał, służby przygotowują się na trudną noc i możliwe kolejne interwencje.

Warto przeczytać

  • Lato w Olsztynie nabiera tempa. Przed mieszkańcami tydzień...
  • Kultowa pizzeria w Olsztynie zamyka się na stałe! Działała...
  • Olsztyński szpital z wielomilionowym wsparciem. Nowy sprzęt...
Choć IMGW wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia dla zachodnich powiatów woj. świętokrzyskiego, to tam obyło się bez większych problemów. Tymczasem gwałtowna burza uderzyła w Kielce, gdzie obowiązywał jedynie alert niższego stopnia.

Ulewa rozpoczęła się tuż przed godziną 17. Zalane zostały m.in. rondo Giedroycia i kielecki rynek. Woda zalała ulice tak intensywnie, że część kierowców musiała opuszczać swoje samochody, brodząc w wodzie sięgającej do pasa. Na ulicy Krakowskiej auta poruszały się chodnikiem, ponieważ jezdnia była całkowicie nieprzejezdna.

Po nawałnicy podniósł się poziom wody w rzece Silnica, a brzeg na Plantach został zabezpieczony. Służby wciąż udrażniają zatkane studzienki. – Największa komórka burzowa skupiła się nad samymi Kielcami. Strażacy interweniowali tam 46 razy, z czego w 40 przypadkach pompowali wodę z zalanych piwnic i garaży. Pozostałe interwencje dotyczyły podtopionych posesji i ulic – powiedział rzecznik kieleckich strażaków Marcin Nyga w rozmowie z TVN24.

– Opady na razie ustały, jednak ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują do jutra do godziny 14. W niektórych jednostkach ratowniczo-gaśniczych podniesiono stany osobowe, a strażacy zostali ściągnięci z dyżurów, by być gotowymi na dalszy rozwój sytuacji – dodał.


Zaznaczył również, że w większości powiatów województwa świętokrzyskiego służby miały niewiele pracy, a interwencje odnotowano głównie w powiatach jędrzejowskim i włoszczowskim.

Źródło: wp.pl,TVP Kielce, kielce.naszemiasto.pl

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Kielce ulewa Polska IMGW
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B