Szpiedzy chcą azylu w Polsce
2025-09-05 08:43:29(ost. akt: 2025-09-05 08:46:17)
Czterech cudzoziemców skazanych za szpiegostwo na rzecz Rosji, aby uniknąć deportacji, złożyło wnioski o azyl – informuje w piątek „Rzeczpospolita”, powołując się na własne ustalenia.
Ośmiu z 16 cudzoziemców z rosyjskiej siatki szpiegowskiej, skazanych w grudniu 2023 r. przez lubelski sąd za udział w przygotowywaniu akcji dywersyjnych i sabotażowych na terenie Polski, odsiedziało już wyroki i wyszło na wolność. Jednak, jak ustaliła „Rz”, tylko czterech z nich zostało wydalonych z Polski do krajów pochodzenia.
Co stało się z resztą? „Pozostali złożyli wnioski o azyl, zatem do momentu zakończenia procedur z tym związanych pozostawać będą w zamkniętych ośrodkach dla uchodźców” – odpowiada „Rzeczpospolitej” Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która rozbiła grupę w marcu 2023 r.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez