WM.pl
17 września 2025, środa
imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
  • 15°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Premier: wszyscy musimy stać za polskim wojskiem

2025-09-17 10:13:39(ost. akt: 2025-09-17 10:14:22)
Wojsko jest od tego, by nas bronić, a my wszyscy jesteśmy od tego, by stać za polskim wojskiem w sposób bezdyskusyjny - mówił w środę premier Donald Tusk na cmentarzu żołnierzy Zgrupowania Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie (woj. lubelskie) podczas uroczystości w 86. rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Warto przeczytać

  • Orzysz centrum militarnych manewrów. Ruszają ćwiczenia...
  • Krew, pot, łzy... i deszcz [ZDJĘCIA]
  • Co było pierwsze, jest teraz schowane pod wodą.
Nawiązując do tragicznych wydarzeń z września 1939 r. szef rządu podkreślił, że „polskie wojsko jest od tego, żeby nas bronić, a my wszyscy jesteśmy od tego, żeby stać za polskim wojskiem w sposób bezdyskusyjny”.

Zaznaczył, że żołnierz, czy funkcjonariusz Straży Granicznej nie może zastanawiać się ani przez sekundę, czy coś mu będzie groziło, jeśli otworzy ogień do agresora, lecz potrzebuje świadomości, że stoi za nim całe społeczeństwo.

- Nie może spekulować, zastanawiać się, czy interweniować, czy zestrzelić drona, czy otworzyć ogień do agresora. Nie, to musi być naturalne, automatyczne i będzie takie, jeśli żołnierze będą mieli tę pełną świadomość, że wszyscy bez wyjątku, niezależnie od barw politycznych, jesteśmy z nimi i za nimi - mówił premier.

Zaznaczył, że nie możemy dopuścić do tego, by w wyniku rosyjskiej dezinformacji, uleganiu emocjom, czy szukania politycznego interesu, udało się wbić klin między wojsko a społeczeństwo.

PAP/red.

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Tusk WP Wojsko Polskie
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B