WM.pl
4 października 2025, Sobota
imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
  • 12°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Wyż trzyma Europę w ryzach. Polska między słońcem a chłodem ze wschodu

2025-09-30 09:06:06(ost. akt: 2025-09-30 09:09:18)

Autor zdjęcia: Pixabay

Jak informuje IMGW, niemal cała Europa pozostaje w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Zatoki Fińskiej, tylko Wyspy Brytyjskie, północne krańce Rosji oraz południowy wschód są w zasięgu układów niżowych i frontów atmosferycznych. Polska pozostaje na skraju rozległego i mocnego wyżu z centrum nad północno-zachodnią Rosją. Nad południowo-wschodnią Polską zalega górny niż. Ze wschodu napływa chłodne i wilgotne, przetransformowane powietrze polarne kontynentalne.

Warto przeczytać

  • Widziane z góry: 2 filmy z Warmii i Mazur (3)
  • Kto walczy o nasze mózgi?
  • Coraz więcej rolników to milionerzy

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w południowej i centralnej części kraju, opady deszczu, a w centrum możliwe słabe burze i tam prognozowana suma opadów punktowo do 10 mm. W Karpatach powyżej 1300 m n.p.m. oraz i na Śnieżniku, przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; w szczytowych partiach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 9 st. C w Małopolsce, około 12 st. C na przeważającym obszarze kraju do 14 st. C na zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W nocy, z wtorku na środę, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodnich krańcach oraz na północy kraju. Miejscami, na południowym wschodzie i w centrum, opady deszczu. W Karpatach i Sudetach powyżej 1200 m n.p.m. przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; w szczytowych partiach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm. Na północy i południowym zachodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 4 st. C do 7 st. C na przeważającym obszarze kraju, cieplej nad morzem, od 9 st. C do 12 st. C; chłodniej w kotlinach górskich i na Suwalszczyźnie, około 2 st. C, a przy gruncie spadki do minus 2 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W środę, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodnich krańcach oraz na północy kraju. Miejscami, na południowym wschodzie i w centrum, opady deszczu. W Karpatach i Sudetach powyżej 1200 m n.p.m. przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; w szczytowych partiach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 9 st. C w Małopolsce do 14 st. C na północnym zachodzie; chłodniej na Podhalu i w Bieszczadach, około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

PAP/red.

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
IMGW przymrozek pogoda Polska
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B