Deszcz i chmury nad Polską
2025-09-30 15:52:43(ost. akt: 2025-09-30 15:58:49)
Wtorkowe popołudnie upłynie pod znakiem pochmurnej, chłodnej i wilgotnej aury. Na wschodzie kraju zachmurzenie okresami całkowite, nieco więcej słońca na północnych i zachodnich krańcach Polski – poinformowała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Gryczman.
We wtorek w wielu regionach możliwe są przelotne opady deszczu, szczególnie w południowej i centralnej części kraju. W centrum niewykluczone są słabe burze, punktowo może spaść do 15 mm deszczu. Wysoko w Karpatach i Sudetach pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W szczytowych partiach Tatr możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.
Temperatura maksymalna od 8 st. C na krańcach południowo-wschodnich, około 12 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 14 st. C miejscami na zachodzie. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat. Na Podhalu termometry pokażą 6-7 st. C.
Wiatr słaby i umiarkowany. W południowo-wschodniej części kraju także chwilami porywisty, z kierunków północno-wschodniego i wschodniego.
W nocy z wtorku na środę utrzyma się duże i całkowite zachmurzenie, choć na północy kraju spodziewane są większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Opady głównie w południowej części Polski. W górach deszcz ze śniegiem i śnieg. W szczytowych partiach Tatr możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 7 cm.
Na północy i w kotlinach górskich, w rejonach z większymi przejaśnieniami, mogą wystąpić silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura od 2 st. C w rejonach rozpogodzeń na północy przez 6-7 st. C w centrum i na południu do nawet minus 2 st. C przy gruncie, zwłaszcza w kotlinach i w rejonach podgórskich.
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.
W środę przewaga chmur, ale lokalnie cieplej. W górach nadal śnieg. Na południu i w południowej połowie Polski zachmurzenie duże i całkowite, z opadami deszczu. Na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Opady pojawią się tam tylko punktowo i przelotnie. W Karpatach, Sudetach i Tatrach możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na Babiej Górze i w Tatrach pokrywa śnieżna może się zwiększyć nawet o 5-7 cm.
Temperatura maksymalna w środę 5-7 st. C w rejonach podgórskich, około 9 st. C na południu, 12 st. C w centrum i do 14 st. C na północnym zachodzie.
Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków północno-wschodniego i wschodniego.
W nocy ze środy na czwartek pogodniej, na południu utrzyma się duże zachmurzenie i opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu miejscami wzrastające do dużego z możliwością słabych, przelotnych opadów. Wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Śnieg może się pojawić nawet na Podhalu.
Temperatura minimalna od 1 do 4 st. C, nad samym morzem miejscami 5-6 st. C, a w rejonach podgórskich Karpat około 0 st. C lub nawet minus 1 st. C. Lokalnie, w całym kraju przy gruncie możliwe są spadki temperatury do minus 2 st. C.
Wiatr słaby, z kierunków północno-wschodnich, stopniowo skręcający na północny.
(PAP)
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez