Arułkowicz: W sprawie śmierci 2,5-letniej dziewczynki trzeba wyjaśnić kto popełnił błąd

2013-03-05 15:30:02 (ost. akt: 2013-03-05 15:29:41)

Podziel się:

Podstawą podejmowania decyzji jest dokładne wyjaśnienie, gdzie został popełniony błąd. Taką opinię w sprawie ewentualnych zmian w resorcie zdrowia, po śmierci 2,5-letniej dziewczynki, wyraził minister zdrowia Bartosz Arułkowicz. Dziewczynka zmarła, bo nie otrzymała na czas pomocy. Skierniewicka prokuratura prowadzi od piątku śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci.

Bartosz Arułkowicz powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że wstępne wyniki powinny do resortu zdrowia wpłynąć już w tym tygodniu. Wtedy zostaną podjęte konkretne działania. "Myślę, że w tej sytuacji wyjaśnienie bardzo dokładne czy gdzieś zawodzi człowiek, czy zawodzi element systemu, jest podstawą podejmowania dalszych decyzji" - po wiedział minister Arułkowicz. Dodał, że już teraz uzgodniono, że pewnych korekt wymaga nocna i świąteczna pomoc lekarska.

2,5-letnia dziewczynka tydzień temu trafiła w stanie krytycznym do szpitala im. Marii Konopnickiej w Łodzi; karetka pogotowia do dziecka przyjechała dopiero za drugim razem. Wcześniej przyjazdu odmówił też lekarz nocnej i świątecznej pomocy.

Według lekarzy z łódzkiego szpitala, gdyby dziecko trafiło wcześniej do szpitala, byłyby zdecydowanie większe szanse na uratowanie go. Kontrolę po śmierci dziewczynki zleciło Ministerstwo Zdrowia, a rzeczniczka praw pacjenta wszczęła postępowanie wyjaśniające. Dziś prokuratura przesłuchuje kolejnych świadków w tej sprawie.

PR1/iar/moc/K.P.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cde #1012002 | 178.235.*.* 5 mar 2013 17:21

    Arułkowicz ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz