Jaki prezent na Dzień Kobiet?

2013-03-08 13:23:22 (ost. akt: 2013-03-08 13:23:19)

Podziel się:

Dżentelmeni szanują kobiety 365 dni w roku, ale 8 marca podkreślają to w wyjątkowy sposób. Właśnie dzisiaj przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu tradycyjnie mężczyźni oprócz życzeń obdarowują panie symbolicznymi podarunkami. Najczęściej są nimi kwiaty lub słodkości.

"By znaleźć odpowiedni prezent dla kobiety mężczyzna musi najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka ona jest?” - podpowiada psycholog i prezes Fundacji La Loba Joanna Sajko-Stańczyk. "Dopiero wiedząc czy partnerka lubi wychodzić czy też preferuje rozmowy w zaciszu domu, czy chciałaby zjeść romantyczną kolację przy świecach czy może mniej wykwintne danie ale przygotowane przez partnera można dać coś, czego kobieta naprawdę pragnie” - dodaje.

Najpopularniejszymi kwiatami wręczanymi w Dniu Kobiet są obecnie tulipany i róże - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej właścicielka jednej z siedleckich kwiaciarni Izabela Wereszczuk. Dodaje, że przeważają te z bardzo delikatnym przybraniem. Zauważa zarazem, że sporadycznie mężczyźni kupują goździki, które kojarzą się przede wszystkim z obchodami Dnia Kobiet w poprzednim ustroju.

Dla osób szukających bardziej ekskluzywnych i oryginalnych prezentów, specjalne oferty i pakiety przygotowały ośrodki spa. "Panie mogą skorzystać z wszelkich udogodnień: sauny, jacuzzi, basenu, kinezy, masaży czy zabiegów kosmetycznych” - wylicza dyrektor jednego z takich ośrodków Andrzej Sitnik.

Dużym powodzeniem cieszą się także wyjścia do kina, teatru czy na koncert. Ale tak naprawdę - jak podkreślają same przedstawicielki płci pięknej - liczy się pamięć i czas im poświęcony.

Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony został w 1910 roku w Kopenhadze, w czasie II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek, dla uczczenia demonstracji nowojorskich szwaczek w 1909 roku.

IAR/Tomasz Marciniuk/kry

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB