Apelacja Lipca odroczona do maja

2013-03-13 11:04:45 (ost. akt: 2013-03-13 11:04:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

Apelacja Tomasza Lipca - odroczona do maja. Sąd Apelacyjny w Warszawie zażądał dodatkowych akt, w tym tajnych dokumentów z Sądu Okręgowego. W zeszłym roku były minister sportu został skazany na 3 i pół roku więzienia za korupcję.

Jeden z obrońców Tomasza Lipca adwokat Grzegorz Fertak cieszył się, że sąd chce dokładnie zbadać dokumenty wskazane przez obronę. "Ten kierunek rozumowania sądu pokazuje nam, że zarzuty podnoszone przez nie były miałkie" - powiedział Fertak.

Adwokat wskazuje, że prokuratura w innej sprawie nie wierzyła byłemu wiceszefowi Centralnego Ośrodka Sportu Tadeuszowi M. Jednak w sprawie Lipca już został uznany za wiarygodnego świadka. Fertak przypomniał, że ten sam prokurator prowadził oba śledztwa i doszedł do tak odmiennych wniosków. Dlatego według adwokata sąd apelacyjny wystąpił o dodatkowe akta.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła byłego ministra w czerwcu 2008 r. Zarzucała mu m.in. przyjęcie co najmniej 270 tys. zł łapówek, za co groziło mu nawet do 10 lat więzienia. Jednak przed sądem okręgowym uznano winę Lipca w czterech na pięć zarzutów. Dlatego przed sądem apelacyjnym swoich racji dochodzi też warszawska prokuratura.

IAR/ Mariusz Pieśniewski/nyg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB