„Mathematiques sans frontieres” – czyli matematyka po francusku w Gimnazjum w Kijewie

2013-03-21 14:43:03 (ost. akt: 2013-03-21 14:44:24)

Autor zdjęcia: Gimnazjum z Oddziałami Interacyjnymi w Kijewie

Podziel się:

Młodzi matematycy uczący się w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie wzięli udział w nietypowym konkursie matematycznym.

Dzięki zaangażowaniu nauczycielki matematyki, pani Heleny Grochowskiej, w piątek, 15 marca, szesnaścioro uczniów z klasy IIIB przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez granic”. Przez 90 minut pod czujnym okiem zewnętrznego obserwatora (nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Gąskach) oraz nauczyciela dyżurującego (bibliotekarki z gimnazjum, pani Grażyny Dzienisiewicz) z pasją rozwiązywali zadania z różnych działów matematycznych, swoją treścią nawiązujące do konkretnych sytuacji życiowych i pokazujące przykłady zastosowania matematyki w codziennym życiu.

Niezbędne okazały się: sprawność manualna, wyobraźnia przestrzenna, znajomość języka angielskiego, a nawet dbałość o estetykę prac.

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie było jednym z dwóch z województwa warmińsko-mazurskiego, które wzięło udział w tych zawodach matematycznych. Pierwsza edycja konkursu „Mathematiques sans frontieres” miała miejsce w 1989 roku i objęła 87 klas szkół francuskich. Po siedmiu latach liczba uczestników wzrosła do 2 745 klas, przy czym udział w zawodach wzięło ponad 27 tysięcy uczniów w wieku od 15 do 17 lat, pochodzących z ponad 20 krajów. Wciąż obserwuje się wzrost zainteresowania konkursem.

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu olecko.wm.pl. lub poczty e-mail: olecko@gazetaolsztynska.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj
Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyx #1030352 | 79.162.*.* 21 mar 2013 17:31

    Taka akcja ma sens. Poszerza wiedzę i umiejętności uczniów. Szkoło Nr 3 bierz przykład z Kijewa. Zamiast robić bezsensowne propagandowe spędy zorganizujcie konkurs matematyczny.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Terenia #1030226 | 83.11.*.* 21 mar 2013 15:51

    Gimnazjum Kijewo to świetne gimnazjum, szkoda że tak mało uczniów.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz