Kamery sprawdzą czy segregujesz odpady

2013-06-12 19:43:00 (ost. akt: 2013-06-12 19:43:14)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Kamery mogą być sposobem na lokatorów, którzy nie segregują śmieci - uważa Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Wraz z wejściem w życie ustawy śmieciowej może pojawić się problem z egzekwowaniem segregacji śmieci w budynkach wielorodzinnych. W momencie, gdy jeden z mieszkańców nie będzie segregował odpadów, cała wspólnota zapłaci wyższą stawkę za śmieci nieselekcjonowane.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego w Programie Samorządowym w PR24 zapewniał, że wszystkie problemy związane z wprowadzeniem ustawy, są do rozwiązania. Miasto posiada dwadzieścia zestawów kamer, które będą wypożyczane wspólnotom, aby zidentyfikować lokatorów nie segregujących śmieci - wyjaśnił Grzegorz Benedykciński.

Ustawa śmieciowa zaczynie obowiązywać od pierwszego lipca. Nakłada ona na gminy obowiązek całkowitego przejęcia obowiązków związanych z odbiorem, transportem, odzyskiem i unieszkodliwianiem odpadów komunalnych.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. W mojej klatce #1111391 | 88.156.*.* 12 cze 2013 19:50

    wynajmowane jest 4 mieszkania. Obok pewnie podobnie... Im wisi segregowanie. Co dadzą kamery? Może niech dalej segregują ci co wzięli kupę kasy unijnej na segregację śmieci, a teraz my mamy im segregować odpady?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz