Dopłaty do mieszkań dla młodych. Bez wkładu własnego

2013-06-19 22:55:48 (ost. akt: 2013-06-19 12:58:16)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Program Mieszkanie dla Młodych pomoże osobom, które mają za mało oszczędności na wkład własny. Posłowie zajmą się projektem ustawy o pomocy państwa dla osób młodych, które chcą kupić pierwsze mieszkanie.

Jarosław Sadowski z firmy doradczej Expander wyjaśnia, że wsparcie nie będzie polegało, jak przy "Rodzinie na Swoim" na dopłatach do rat kredytu. Tym razem kupujący od razu dostanie nawet 20 procent wartości mieszkania, co dla wielu osób będzie bardziej korzystne, zwłaszcza jeśli ich własne oszczędności są niewielkie.

Planowany program ma jednak również wady. Chodzi o ograniczenie dopłat tylko do mieszkań kupowanych na rynku pierwotnym. Według Jarosława Sadowskiego podbije to ceny nowych nieruchomości oraz ograniczy dostęp do pomocy państwa tym osobom, które mieszkają w gminach, gdzie nowe inwestycje nie powstają.

Pomoc w ramach programu Mieszkanie dla Młodych otrzymają osoby, które między innymi nie mają więcej niż 35 lat i nie są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości.

Dofinansowanie wkładu własnego będzie dotyczyło nowych mieszkań o powierzchni do 75 metrów kwadratowych. Program ma zacząć obowiązywać od przyszłego roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolejna chora głupota ! #1119255 | 83.11.*.* 19 cze 2013 23:53

    Obniżcie daniny publiczne (podatki). VAT (15 proc na wszystko), znieście podatek progresywny dajcie pogłówny, obniżcie cła, nie twórzcie deficytów budżetowych nie ze swoich pieniędzy (czyli de facto naszych podatków) , i tak dalej . I mieszkania same stanieją. Sama administracja powoduje problemy,a potem z nimi walczy. Ale tylko nie udolnie !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz