Zapłacą 400 tysięcy zł kary za śmieci

2013-07-04 12:31:11 (ost. akt: 2013-07-04 12:36:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

Próbowali zarobić na "śmieciowej rewolucji". Teraz poniosą konsekwencje. Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.

Jak dowiedziało się Polskie Radio - taką karę nałożono na spółkę CHEMEKO-SYSTEM z Wrocławia, która jest właścicielem jedynej w regionie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

W związku z wejściem w życie nowych przepisów zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrosło. Firma podniosła więc ceny - dwukrotnie.

- Takie praktyki łamią przepisy antymonopolowe i uderzają po kieszeni konsumentów - podkreśla szefowa UOKiK-u Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. Urząd sprawdza kolejne przypadki, w których mogło dojść do naruszenia przepisów.

Niewykluczone, że usłyszymy o karach dla innych firm. Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel zwraca uwagę, że gminy uzyskały dzięki nowej ustawie pozycję monopolisty i zaistniała pokusa wykorzystania tej pozycji.

Gość radiowej Jedynki minister środowiska Marcin Korolec powiedział, że zwrócił się do prezes UOKiK kilka miesięcy temu o monitorowanie tej sprawy.

UOKiK od początku krytycznie wypowiadał się o nowych przepisach dotyczących gospodarowania odpadami.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB