Ministerstwo Spraw Zagranicznych szuka rzecznika prasowego

2013-08-01 16:21:48 (ost. akt: 2013-08-01 16:21:23)

Podziel się:

Dotychczasowy rzecznik Marcin Bosacki potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem, że za kilka tygodni kończy pracę na tym stanowisku.

Dzisiaj MSZ opublikował na swoich stronach internetowych ogłoszenie o naborze. Kandydaci mają 2 tygodnie na zgłaszanie się. „Ogłaszamy już teraz konkurs, aby wyłonić mojego następcę. Musi to być osoba z doświadczeniem w mediach lub działalności promocyjnej i posiadająca dużo czasu, który odda pracy i służbie oraz odporna na stres” - powiedział Marcin Bosacki w rozmowie z Polskim Radiem.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych to twarz resortu. To właśnie on bardzo często pojawia się w mediach, także w sytuacjach kryzysowych.

Specjaliści i medioznawcy jako wzorzec sprawnego i rzetelnego działania w ekstremalnych warunkach podają przykład poprzedniego rzecznika MSZ Piotra Paszkowskiego w pierwszych minutach i godzinach po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Jak się nieoficjalnie dowiedziało Polskie Radio, odchodzący rzecznik Marcin Bosacki ma wkrótce wyjechać na placówkę dyplomatyczną.

IAR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB