Nadciągają burze i porywisty wiatr. Sprawdź prognozę pogody

2015-08-13 10:28:04 (ost. akt: 2015-08-13 11:34:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Duże różnice temperatur między południem a północą Polski sprzyjają powstawaniu burz. Może pojawić się również silny wiatr.

Czwartek da nam odrobinę wytchnienia od ekstremalnych temperatur, "w zamian" przynosząc jednak burze i miejscami porywisty wiatr. Powodem są duże różnice temperatury pomiędzy północną a południową częścią kraju: odpowiednio - od 25 stopni nad Zatoką Gdańską po 34 w Krakowie i Rzeszowie.

Poniżej prognoza dla całego kraju oraz województwa warmińsko-mazurskiego.


Źródło: TVN Meteo Active/x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. straz pozarna #1794282 | 188.33.*.* 14 sie 2015 01:31

    dzień dobry ,niedawno powstal RSOS czyli regionalny system ostrzegania o wszelkich rodzajach zagrozen kleskami zywiolowymi,syste jest niedopracowany ,zle zarządzany i działa w TV cyfrowej naziemnej i fonach z Androidem ,wg mnie system powinien być dostępny dla ogolu społeczeństwa - mianowicie -pelny i darmowy dostep dla każdego posiadacza komórki -użytkownik rejestruje się w systemie za pomocą smsa ,niech będzie za przysłowiowego grosz alib 20 zaleznie od taryfy w jakiej jesteśmy. nast. pomysl na przystankach w Olsztynie Warm-mazurskie sa od niedawna swietlne tablice informujce o njblizszyn odjeździe autobusu z przystanku X do Y , w tym czasie czyli czekając na Busa powinno się wyswietlac info o stanie pogody , sile wiatru jego kierunku ,opadach deszczu ,jakiejś burzy ,skad nadciąga i z jaka szybkoscia .Wszystko to jest możliwe do zrealizowania ,gdyż w obecnej dobie i wielkim rozwoju telefonii komórkowej i GPS oraz wielu satelitom meteo możemy mieć te info na bierzaco. prawie każdy posiadacz telefonu ma w \budowane radio z RDSem i tam maga być pokazywane info o których wspomniałem wyżej, ,pomyslow do szybkiej i naprawdę dostępnej, a co najważniejsze skutecznej mozliwoci powiadamiana ludności jest wiele ,zależy to tylko od naszej inwencji ,pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz