Ustawą o mediach publicznych zajmą się komisje. Po burzliwej dyskusji w Sejmie

2015-12-30 12:01:36 (ost. akt: 2015-12-30 11:41:25)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Projekt ustawy medialnej autorstwa PiS trafił do prac w komisjach. Wcześniej odbyła się nocna debata nad zmianami. Opozycja ostro skrytykowała proponowane rozwiązania. Projekt zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych oraz powoływanie ich przez ministra skarbu.

Kluby parlamentarne PO, PSL i Nowoczesnej wniosły o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji. Jednak Sejm nie przychylił się do wniosku.

- Będziemy mieli upartyjnione media od nowego roku. Natychmiast obsadzone przez ministra skarbu - stwierdził Rafał Grupiński z PO.

Jacek Sasin z PiS powiedział, że media publiczne potrzebują "naprawy". - Mamy świadomość, jak te media publiczne działają i działają fatalnie - dodał.
Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej stwierdziła, że w ustawie chodzi tylko o wymianę kadr.

Natomiast Elżbieta Borowska z Kukiz'15 zwróciła uwagę, że zmiany przeprowadzane są w takim tempie, że "nie jest w stanie się z nimi zapoznać".

Ryszard Terlecki z PiS odpowiedział, że cały projekt ma tylko jedną stronę, więc "dla zorientowanego człowieka to jest kwadrans".


źródło: TVN24/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB