"Prime", e-sprzedaż i chmura - na tym głównie zarabia Amazon

2016-01-30 12:20:00 (ost. akt: 2016-01-30 10:02:32)

Podziel się:

Bloomberg postanowił sprawdzić, na czym zarabia Amazon. Jak się okazuje, znaczna większość przychodów firmy pochodzi z trzech źródeł.

Pierwsze to usługa "Prime". Spółka nie podaje, ile osób opłaca roczny abonament "Prime". Jednak z danych, do których dotarł Bloomberg wynika, że w USA są 54 miliony subskrybentów.

To prowadzi bezpośrednio do drugiego źródła - realizacji sprzedaży. Amazon stabilnie umacnia swoją pozycję na amerykańskim rynku e-commerce. Gros swojego wzrostu zawdzięcza zewnętrznym kontrahentom. Kontrahenci ponoszą opłaty związane z zapewnianymi przez Amazon magazynowaniem, obsługą klienta i dostarczaniem towarów w ramach usługi "Prime".

Za ostatnią znaczną część przychodów odpowiadają technologie chmurowe. Amazon wstrzelił się w moment, w którym ten rynek rośnie w tempie 31 proc. rocznie. Według IDC do 2018 roku wart będzie ok. 25 mld dolarów - po zsumowaniu wartości usług serwerowych i przestrzeni dyskowych. Na usługach chmurowych Amazon zarabia naprawdę duże pieniądze. Tutaj marża jest wyższa niż na e-sprzdaży. Przychód z tej działalności wynosi obecnie ponad 2 mld dolarów.
"Prime", e-sprzedaż i chmura - to wszystko zwiększa dochody Amazona.


Źródło: Bloomberg/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB