Latem wcale nie było tak zimno

2016-08-19 16:31:33 (ost. akt: 2016-08-19 15:30:16)

Autor zdjęcia: sxc

Podziel się:

Suma opadów w lipcu była o niemal 200 proc. większa, niże w poprzednich latach. Sierpień za to jest chłodniejszy niż zazwyczaj.

Choć do końca wakacji został jeszcze ponad tydzień, to powoli możemy zacząć podsumowanie dwóch miesięcy szkolnej laby. – Może się wydawać, że lipiec był zimny, ale średnia temperatura dla Olsztyna była wyższa o 1,5 stopnia w stosunku do wieloletniej średniej i wyniosła 18,3 stopnia Celsjusza – mówi Maciej Maciejewski z Działu Służby Pomiarowo-Obserwacyjnej Białystok Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej.

Wrażenie, ze był to lipiec chłodniejszy niż poprzednie wynika z tego, że przez cały miesiąc było aż 19 dni z opadami deszczu. – W lipcu spadło w Olsztynie aż 143 mm wody, czyli więcej o 190 proc. więcej niż przeciętnie w tym miesiącu – mów Maciej Maciejewski. Wszyscy pamiętamy ulewy w Olsztynie, które regularnie paraliżowała miasto i zamieniały ulice w potoki.

Sierpień jak na razie prawdopodobnie będzie znacznie chłodniejszy od tych z poprzednich lat. – Wszystko zapowiada, że ostatni tydzień wakacji będzie ciepły i suchy, ale w ubiegłym roku mieliśmy w sierpniu temperatury powyżej 30 stopni.

kraw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. As #2054816 | 81.15.*.* 28 sie 2016 19:50

    Może i nie zimno, ale śmierdząco- w Barczewie ciągły smród, jak co roku. Może w końcu wladze coś zrobią, chyba, że trzeba zmienić burmistrza, który nic nie robi w tym kierunku, żeby zlikwidować ten obrzydliwy smród padliny. Nie można okna otworzyć.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz