Mieszkanie w wersji 2.0. Ta aplikacja zmieni życie mieszkańców

2017-03-14 14:10:56 (ost. akt: 2017-03-14 14:37:06)

Podziel się:

Gestor, jeden z największym zarządców nieruchomości w Polsce, uruchomił aplikację mobilną wspierającą komunikację z mieszkańcami i lokatorami zarządzanych przez siebie budynków. Wykonawcą aplikacji jest Grupa WM z Olsztyna, która od ponad 15 lat tworzy zaawansowane rozwiązania wspierające biznes.

O aplikacji rozmawiamy z Jackiem Bobczyńskim, Prezesem Zarządu firmy Gestor.

1. Firma Gestor jako jeden z pierwszych zarządców nieruchomości w Polsce udostępniła tego typu aplikację mobilną swoim klientom. Skąd pomysł na takie nowatorskie rozwiązania?

Pomysł narodził się głównie z 2 powodów - wpływ na to miały takie czynniki jak dynamicznie rozwijający się rynek technologii informacyjnych oraz potrzeba, aby jeszcze lepiej zadbać o poczucie bezpieczeństwa i wygodę mieszkańców nieruchomości, którymi się opiekujemy.

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas posiada smartfona, a co za tym idzie ma pod ręką narzędzie do obsługi aplikacji mobilnych. Chcieliśmy wypracować rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci będą mieli zawsze pod ręką narzędzie, pozwalające im wykonać ważne czynności związane z budynkiem w którym mieszkają - sprawdzić płatności, szybko zgłosić usterkę, wypełnić ankietę, czy przeczytać komunikaty, dotyczące tylko ich budynku.

Dzięki APLIKACJI MOBILNEJ GESTOR® każdy może wykonać te ważne czynności w kilka sekund, zawsze i wszędzie - nie musi logować się z komputera czy dzwonić do administratora. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi klienci zyskują czas, a personalizacja komunikatów czy ankiet sprawia, że mają dostęp tylko do informacji o swoim budynku i najbliższej okolicy, w której mieszkają. Można powiedzieć, że

APLIKACJA MOBILNA GESTOR® to narzędzie dedykowane zarówno wszystkim mieszkańcom naszych budynków, ale także każdemu osobno.


2. Jak aplikacja została przyjęta wśród mieszkańców zarządzanych przez Państwa nieruchomości?

Początkowo z lekkim dystansem, ale kiedy przekonali się, jak intuicyjna i łatwa w obsłudze jest
APLIKACJA MOBILNA GESTOR®, podeszli do niej bardzo entuzjastycznie! Nasi mieszkańcy byli zaskoczeni, że pojawiło się takie narzędzie, gdyż nie słyszeli wcześniej o takim rozwiązaniu - żadna firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami nie wprowadziła jeszcze takiego rozwiązania. Dochodzą do nas głosy, że nasi klienci są zadowoleni, że aplikacja jest darmowa i bardzo łatwa w obsłudze. Cieszą się, że mają dostęp do personalizowanych komunikatów i ankiet, dzięki czemu nie musza czytać treści, które ich nie dotyczą. Bardzo podoba im się funkcja zgłaszania usterek bądź innych ważnych spraw związanych z terenem, na którym mieszkają. Jednym kliknięciem wysyłają zdjęcie z krótkim opisem i przesyłają do nas.

3. Jak aplikacja wpłynęła na funkcjonowanie Państwa firmy? W jakich obszarach zauważyliście Państwo największe korzyści?

Największe korzyści to zdecydowanie lepsza komunikacja z mieszkańcami i skrócenie czasu naszej reakcji.
Większa część komunikacji odbywa się teraz drogą elektroniczną poprzez APLIKACJĘ MOBILNĄ GESTOR® - np. napływają do nas zgłoszenia, a my możemy zrobić ich wstępną selekcje w biurze, przygotować się i pojechać do mieszkańców już z gotowym rozwiązaniem. Zmniejszyła się też liczba telefonów do biura, gdyż nasi klienci większość informacji mają pod ręką w swoich smartfonach. Poprzez aplikację wysyłamy im informacje o zebraniach, spotkaniach, komunikaty o przeglądach, dzięki czemu mają do nich dostęp nawet będąc poza domem.

4. Czy myślicie Państwo o kolejnych innowacyjnych rozwiązaniach? W jakich obszarach?

Cały czas staramy się udoskonalać i rozwijać w różnych obszarach. Na chwilę obecną, priorytetowym zadaniem dla nas jest praca nad udoskonaleniem APLIKACJI MOBILNEJ GESTOR®, na podstawie sugestii naszych klientów, gdyż to w dużej mierze dzięki nim, a przede wszystkim dla nich powstała nasza aplikacja. Skupiamy się na tym, aby ulepszając aplikację, nie zapominać o jej podstawowych założeniach – ma to być bardzo proste i intuicyjne w obsłudze narzędzie. Co do innowacyjnych rozwiązań w innych obszarach – mamy już nową koncepcję, przełomowy pomysł, który, miejmy nadzieje, uda nam się wprowadzić w najbliższym czasie, na chwilę obecną nie chcielibyśmy jednak zdradzać nic więcej 

O innych projektach zrealizowanych przez Grupę WM można przeczytać na stronie www.wmobi.pl.