Nowy rok z nową e-usługą. Chcesz się zameldować? Zrobisz to przez internet

2018-01-01 19:03:27 (ost. akt: 2018-01-01 19:32:17)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Miało nas czekać zniesienie obowiązku meldunkowego, ale okazało się, że jest on na wagę złota, bo np. usprawnia głosowanie w wyborach. Zamiast tego zdecydowano się zatem ułatwić obywatelom załatwianie spraw związanych z zameldowaniem.

1 stycznia Ministerstwo Cyfryzacji, we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, uruchamia usługę E-meldunek. Dzięki niej można zameldować się zarówno na pobyt stały, jak i czasowy. Umożliwia ona też przemeldowanie, a także zameldowanie/przemeldowanie niepełnoletniego dziecka oraz, korzystając z uprawnień pełnomocnika, innej osoby.

Aby skorzystać z usługi, należy wejść na stronę www.obywatel.gov.pl. Po wyborze interesującej nas usługi, trzeba potwierdzić swoją tożsamość Profilem Zaufanym (eGO).
Kolejnym etapem jest zaznaczenie, czy chcemy się zameldować na pobyt stały czy czasowy, czy chcemy zameldować dziecko czy może skorzystać z pełnomocnictwa, by dokonać meldunku innej osoby.

Warto pamiętać, by przygotować sobie odpowiednie dokumenty. Przydać się mogą m.in. skany dokumentów potwierdzających tytuł prawny do lokalu, oświadczenia właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, potwierdzające pobyt w lokalu. Jeśli wniosek składa pełnomocnik, konieczne jest dołączenie upoważnienia w formie załącznika.

Złożenie wniosku nie wiąże się z żadną opłatą. Za darmo dostaniemy też poświadczenie zameldowania na pobyt stały. Zapłacić trzeba tylko za wydanie zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy. Jego koszt to 17 zł.


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Camilla Karlsen #2939413 | 82.102.*.* 26 cze 2020 02:17

  DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na spłatę rachunków i wiele innych. Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu? Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego. Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego? Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych. WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!! Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com Co oferujemy; Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe według bardzo rozsądnej stopy procentowej. Możemy pomóc! NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, rozwijania się gospodarek i realizacji celów przez osoby prywatne. Działamy od wielu lat i udzielamy niezliczonych pożyczek w naszych czasach . Wyślij wniosek pożyczki teraz !!! Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego) Kontaktowy adres: (novaglobalfinances@gmail.com) Kontakt WhatsApp / telegram: (+33751156474)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ewa #2408355 | 88.156.*.* 2 sty 2018 16:26

  jakis link?!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Good #2408117 | 188.146.*.* 2 sty 2018 11:59

  Bolszewia ma się dobrze

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Murka #2407980 | 188.146.*.* 2 sty 2018 00:55

  Każdy bedzie mógł zameldować się w każdym mieszkaniu u kogokolwiek zechce?bez zgody właściciela? no bo jak to technicznie załatwi.Proszę o wyjaśnienie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zbezczeszczony ciemiężca #2407933 | 104.223.*.* 1 sty 2018 20:20

   jasne, żeby nazisci z rządu wiedzieli gdzie jestem =D co jeszcze? aplikacja e-dowód śledząca obywateli? chipowanie?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz