"Nikt nie zamierza ograniczać prawa do badań naukowych, chcemy skutecznie chronić imię Polski"

2018-01-29 21:18:57 (ost. akt: 2018-01-29 21:20:10)

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Podziel się:

Bruksela, Belgia. Konrad Szymański, wiceszef MSZ, stwierdził, że kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o IPN są spowodowane „sposobem czytania tej ustawy w Izraelu”.

Jego zdaniem, te „nieporozumienia” zostaną wyjaśnione dzięki aktywności szefów obu rządów i prezydenta Andrzeja Dudy.

Władze Izraela wyraziły obawę, że zmiany w prawie mogą ograniczyć wolność badań historycznych. Polski polityk stwierdził, że „nikt w Polsce nie zamierza ograniczać prawa do badań naukowych i wypowiedzi w tej sprawie, ale chcemy skutecznie chronić imię Polski i Polaków”.

- Nie ma wątpliwości, że intencje są wspólne. Myślę, że te oczekiwania, po wczorajszej rozmowie premiera Morawieckiego z premierem Netanjahu, są wspólne. Nikt nie podważa prawa Polski do skutecznej ochrony swojego dobrego imienia – dodał Szymański.

Źródło:TVN24/x-news


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2429264 | 5.172.*.* 30 sty 2018 07:24

    Nie popieram całej polityki PIS-u , ale w końcu Nasz rząd zrobił to co należało. Nikt ale to nikt nie może mówić, że Polska jest winna wojnie ,a tym samym pogromem Żydów. Jeśli żydostwo w Biłałymstoku przed wojną dyktowało ceny chleba to mamy mieć teraz pretensje do Izraela o dzisiejsze ceny chleba ? Bardzo proszę Panów z dużymi nosami, żeby przestali mordować Palestyńczyków.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz