"Dziękuję im, że poradzili sobie w tak trudnej sytuacji". Strażacy odebrali poród w środku nocy na drodze pod Łomżą

2018-03-13 19:23:51 (ost. akt: 2018-03-13 19:25:17)

Autor zdjęcia: TVN 24

Podziel się:

Łomża (woj. mazowieckie). Strażacy usuwali pod Łomżą w województwie mazowieckim plamę oleju po wypadku. Wtedy zatrzymał się obok nich samochód, w którym jechał mąż z żoną, u której zaczęły się skurcze porodowe. Strażacy zdecydowali się pomóc i odebrali poród.

– Czekaliśmy na policję. Nagle zatrzymał się samochód, wybiegł z niego mężczyzna. Krzyczał, że jego żona rodzi. Od razu zaczęliśmy pomagać – relacjonował Łukasz Piech z łomżyńskiej straży.

Strażacy najpierw wezwali pogotowie. Jeden z nich miał uprawnienia ratownika medycznego, zaczął odbieranie porodu. Kobieta urodziła dziewczynkę. Strażacy okryli matkę i dziecko wełnianym kocem, by zapobiec utracie ciepła w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia.

– Dziewczynka waży 3,4 kg. Trafiła do szpitala w dobrym stanie. Zdrowie oceniono na maksymalną liczbę 10 punktów. Dziękuję strażakom, że poradzili sobie w tak trudnej sytuacji – powiedział lekarz Dariusz Lesicki, koordynator oddziału noworodków w szpitalu w Łomży.

Strażacy spotkali się w szpitalu dzieckiem i mamą. Dziewczynce wręczyli prezent - pluszowego psa strażaka.

Źródło:TVN24- x-news


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ktoś #2462877 | 81.15.*.* 14 mar 2018 23:12

    Tyle błędów w tak krótkim tekście. Od kiedy Łomża położona jest w woj. mazowieckim? Strażacy nie okrywają wełnianym kocem, bo takiego na wyposażeniu nie posiadają, a ordynator nazywa się D. Ślesicki.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz