"Wyrok sądu pierwszej instancji był bardziej słuszny". Łagodniejsza kara dla wrocławskiego bombera

2018-04-11 21:44:29 (ost. akt: 2018-04-11 21:48:16)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Wrocław. Na 15 lat więzienia wrocławski Sąd Apelacyjny skazał byłego studenta chemii Pawła R., oskarżonego o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie komunikacji miejskiej. To obniżenie kary względem wyroku sądu I instancji, w której sprawca skazany został na 20 lat więzienia.

– Nasza apelacja została uwzględniona, więc trudno nie kryć pewnej satysfakcji, ale nadal uważamy, że wyrok jest niesprawiedliwy – powiedział obrońca Pawła R. Dodał, że nie wyklucza złożenia wniosku kasacyjnego.

Kasację rozważa również prokuratura.
– Wyrok sądu pierwszej instancji był bardziej słuszny – ocenił prokurator Tomasz Krzesiewicz i dodał, że sąd zdecydował się na obniżenie kary ze względu na znaczne ograniczenie poczytalności Pawła R.

19 maja 2016 roku Paweł R. wszedł do autobusu linii 145 z żółtą reklamówką. Ukrył w niej skonstruowany przez siebie ładunek wybuchowy. Torbę z ładunkiem zostawił w autobusie. Pasażerowie zaniepokojeni podejrzanym pakunkiem powiedzieli o nim kierowcy, który wyniósł reklamówkę z autobusu. Na przystanku doszło do eksplozji. Odłamki raniły przechodzącą obok kobietę.

Paweł R. zadzwonił na 112, groził że "zrobi z Wrocławia drugą Brukselę". Postawił ultimatum żądając złota.

Źródło: TVN24/ x-news


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB