Polisa narciarska - co gwarantuje?

2020-02-11 13:58:21 (ost. akt: 2020-02-11 14:42:12) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Polacy bardzo chętnie spędzają ferie zimowe na stokach, zjeżdżając na nartach. Wzrost popularności tej dyscypliny sportowej sprawił, że na rynku pojawiły się również dedykowane rozwiązania ubezpieczeniowe takie jak polisy narciarskie. Z tego tekstu dowiesz się, na jaką ochronę możesz liczyć, wykupując ubezpieczenie.

rzezorny zawsze ubezpieczony
Narciarstwo, jak powszechnie wiadomo, jest sportem dosyć kontuzyjnym, który niesie ze sobą duże ryzyko wypadków. Mało doświadczeni narciarze niekoniecznie potrafią panować nad kierunkiem jazdy, co często prowadzi do niebezpiecznych zderzeń i urazów. Oczywiście, ubezpieczenie narciarskie nie sprawi, że ludzie będą jeździć ostrożniej, ale może spowodować, że w razie wypadku nie zostaniesz na lodzie. Właśnie z tego powodu warto wydać pieniądze i wykupić stosowną ochronę w postaci polisy. Zastanawiasz się, gdzie jechać na narty na Słowacji - sprawdź ranking na https://www.polisanarciarska.pl/ Warto przeczytać ten poradnik przed wyjazdem.

Co gwarantuje ubezpieczenie narciarskie?
Polisa narciarska chroni na wielu frontach. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się w dobrym ubezpieczeniu.

Koszty leczenia - leczenie poza granicami Polski bywa bardzo drogie. Szczególnie wtedy, gdy mówimy o zagranicznych kurortach, w których nie sposób znaleźć publiczną placówkę zdrowia. Najczęściej w takich miejscach dostępne są tylko prywatne kliniki, które dużo liczą sobie za świadczone usługi medyczne. Z polisą narciarską nie musisz jednak obawiać się żadnej choroby. W razie potrzeby ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, wizyt lekarskich, transportu medycznego, poszukiwań w górach oraz ratownictwa. Dobrze jest też zaopatrzyć się w dodatkowy pakiet assistance.

NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) - wiele towarzystw wprowadziło NNW do swoich standardowych ofert, ale bywa też, że tego typu usługi muszą być wykupywane w formie dodatkowych pakietów. W ramach NNW otrzymasz środki finansowe, gdy nagle zachorujesz lub będziesz potrzebować leczenia na skutek wypadku. Jeśli umrzesz, Twoja rodzina również nie zostanie bez pomocy, a ubezpieczyciel przekaże jej należne środki.

OC (odpowiedzialność cywilna) - to bardzo przydatny pakiet, szczególnie gdy nie masz dużego doświadczenia na nartach. Jeśli z Twojej winy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia, poszkodowani otrzymają środki finansowe w ramach zadośćuczynienia. Warunkiem jest tylko spisanie stosownego porozumienia, które sprawi, że procedura wypłat zostanie przeprowadzona bez ingerencji sądu.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego - jeśli Twój bagaż lub sprzęt sportowy zaginie lub zostanie uszkodzony, ubezpieczyciel zwróci Ci koszty zakupu rzeczy, które były potrzebne do kontynuowania wakacji. Pamiętaj jednak o zachowaniu rachunków.

Podsumowanie
Jak widzisz, Polisa narciarska to produkt, który powinien być doceniony przez każdego miłośnika narciarstwa. Z jednej strony daje święty spokój i pozwala bez zmartwień oddać się szalonym zjazdom, a z drugiej przynosi pewność, że w razie wypadku nie zostaniesz sam w obcym kraju i bez pieniędzy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB