WM.pl
7 czerwca 2025, Sobota
imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
  • 21°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Wszystko idzie w dobrą stronę, Motor ma być gotowy na ligę

2020-07-15 11:30:00(ost. akt: 2020-07-15 11:59:12)
Motor Lubawa w ataku na bramkę Tęczy Miłomłyn

Motor Lubawa w ataku na bramkę Tęczy Miłomłyn

Autor zdjęcia: Anita Szymańska

PIŁKA NOŻNA|| Początek sezonu 2020/21 coraz bliżej. Motor, który spośród drużyn z gminy i miasta Lubawa gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, rozegrał ostatnio dwa sparingi.

Warto przeczytać

  • Idą burze. Mieszkańcy Warmii i Mazur już dostają SMS z...
  • Wojewoda warmińsko-mazurski proponuje challenge dla Sławosza
  • Osobówka zatrzymała się na torach tramwajowych
Motor Lubawa — Tęcza Miłomłyn 10:0 (6:0)
Bramki dla Motoru: Sobolewski x2, Śnieżawski x2, Goździejewski, Olejniczak, Chmielewski, Rykaczewski, Sobótka, Gerka,

Motor Lubawa — Mławianka Mława 3:1 (1:0)
Bramki dla Motoru: Sobolewski x2, Śnieżawski,

MOTOR: Kościński — Gerka, Józefowicz, Sobotka, Chmielewski, Sobolewski, Śnieżawski, Olejniczak, Złotowski, Szymański, Goździejewski,
Zagrali także: Mazurowski — Longosz, Rogożyński, Ruciński, Szczepański, Ewertowski, Korpalski, Gajewski, Kuczyński,

Inauguracja nowego sezonu w IV lidze nastąpi w pierwszy weekend sierpnia (1-2.08). Motor wybierze się wówczas na wyjazdowe spotkanie z MKS-em Korsze. Jak zapowiada w rozmowie z nami trener lubawskiej drużyny, Krzysztof Malinowski, zespół będzie w pełni przygotowany na start rozgrywek. A po grze i wynikach uzyskanych w ostatnich dwóch sparingach widać, że forma idzie w górę.

— Po serii słabszych meczów kontrolnych i dużych obciążeń treningowych wracamy na właściwe sobie tory — zauważa szkoleniowiec po ostatnich meczach. W środę (8 lipca) Motor bardzo wysoko pokonał na swoim terenie Tęczę Miłomłyn, która na co dzień gra w klasie okręgowej. Lubawianie wygrali aż 10:0, a trener Malinowski w trakcie spotkania dał też pograć i zaprezentować się młodszym zawodnikom.

Trzy dni później, również w Lubawie, rozegrany został sparing z Mławianką, a to już bardziej wymagający rywal niż Tęcza. Po raz kolejny skutecznością w trakcie letniego okresu przygotowawczego błysnął Cezary Sobolewski (dwie bramki przeciwko ekipie z Mławy), a za ozdobę spotkania może uchodzić zdobyty w drugiej połowie gol Romana Śnieżawskiego (na 3:0), który piłkę umieścił w okienku bramki zespołu z Mławy.

— Przed nami dwa weekendy do startu ligi. Oba zarezerwowane są na rywalizację w Wojewódzkim Pucharze Polski — mówi Krzysztof Malinowski. W najbliższy weekend, dokładnie w sobotę 18 lipca, prowadzona przez trenera Pawła Korpalskiego druga drużyna Motoru zagra z Jordanem Kazanice w spotkaniu rundy wstępnej WPP. Do meczu dojdzie w Lubawie, początek o godzinie 18.00. Natomiast tydzień później wygrany tego pojedynku zmierzy się z pierwszą drużyną Motoru w spotkaniu I rundy WPP.

— W najbliższy weekend, kiedy to dojdzie do meczu z Jordanem, nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy dostaną wolne. Niech sobie odpoczną z najbliższymi. Natomiast trener Korpalski będzie miał do dyspozycji m.in. naszą młodzież — planuje już Malinowski, który nie ukrywa, że cieszy się z faktu, że do Motoru wraca wychowanek lubawskiego klubu Igor Szczepański.
— Potrzebowaliśmy takiego zawodnika do środka pomocy — nie ukrywa trener IV-ligowca z Lubawy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU MOTOR - TĘCZA, Fot. ANITA SZYMAŃSKA


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Lubawa sport piłka nożna Motor Lubawa sparing Tęcza Miłomłyn Mławianka
Mateusz Partyga
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B