Podsumowanie sezonu. Co czeka Stomil Olsztyn w nadchodzącym sezonie?

2020-07-31 09:22:06 (ost. akt: 2020-07-31 09:37:03) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

O tym sezonie olsztynianie chcą jak najszybciej zapomnieć. Niewiele zabrakło, aby Stomil na koniec sezonu znalazł się w strefie spadkowej. Nie byłoby to wielkim rozczarowaniem, zawodnicy z Warmii w przekroju większości sezonu grali po prostu słabo.

Zabrakło niewiele, aby Fortuna 1.liga opuściła Warmię. Stomil Olsztyn do ostatnich chwil bił się o utrzymanie. Zadanie nie było łatwe, ścisk na dnie tabeli był tak wielki, że do końcowych meczów kilka drużyn wisiało nad przepaścią i walczyło o byt w lidze na kolejny sezon. Legalni bukmacherzy w Polsce mieli ciężkie zadanie, aby prawidłowo wskazać grono spadkowiczów.

Końcówka sezonu 2019-20 była dla Stomilu trudna. Zawodnicy z Olsztyna grali katastrofalny futbol, popełniali ogrom szkolnych błędów na boisko i zamiast zdobywać cenne punkty dające gwarancję utrzymania, wychodzili z pojedynków na tarczy. Dopiero w dwóch ostatnich meczach nastąpiło przełamanie i Duma Warmii zainkasowała bezcenne sześć punktów. Ścisk w tabeli sprawił, że Stomil wywindował na 10. miejsce w tabeli i brakowało raptem 4 punktów do barażów, niestety wynik i liczby w tym kontekście są mocno złudne. Dyspozycja sportowa olsztynian odbiegała od oczekiwań i w barażach nie mieliby żadnych atutów.

Władze klubu na czele z Wojciechem Kowalewskim już pracują, aby w przyszłym sezonie ustabilizować formę oraz nie powtórzyć sytuacji z tego roku. Drużyna zostanie gruntownie przewietrzona i zmieni się jej główny trzon. Poprowadzi ją Adam Majewski, który w czerwcu zmienił na tym stanowisku Piotra Zajączkowskiego. Już teraz aż dziewięciu podstawowych piłkarzy pożegnało się ze Stomilem. Eric Molloy, Bartłomiej Niedziela, Maciej Pałaszewski, Oktawian Skrzecz, Mateusz Gancarczyk, Lukas Kuban, Michał Leszczyński, Wojciech Hajda i Artur Siemaszko zakończyli współpracę z olsztyńskim klubem. Wszyscy zawodnicy razem wzięci zagrali dla Stomilu w zakończonym sezonie… blisko 150 spotkań.

Na ten moment ze Stadionu OSiR w Olsztynie nie słychać żadnych nowinek transferowych. Do kadry powrócą z wypożyczeń Michał Sobieski, Waldemar Gancarczyk, Szymon Rak oraz Jakub Jurczak. Żaden z wymienionej czwórki nie wniesie jednak zbyt dużo jakości do zespołu i ich dalsza przyszłość w Olsztynie stoi pod dużym znakiem zapytania. Władze klubu w kuluarach pracują nad nowymi wzmocnieniami i w niedługim czasie poznamy nazwiska, które będą reprezentowały Stomil w nadchodzącym sezonie. Żadna z plotek na karuzeli transferowej nie dotyczy jednak Stomilu.

Mecze Stomilu Olsztyn są dostępne u wszystkich, legalnych bukmacherów oferujących swoje usługi na terenie Polski. Przerwa między rozgrywkami jeszcze trwa, ale już teraz warto zapoznać się z ofertą licencjonowanych firm na rozgrywki Fortuna 1.ligi.

Rozgrywki Fortuna 1.ligi zostały świeżo co zakończone, jednak przerwa na regenerację i budowę szeregów nie potrwa zbyt długo. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował ramy czasowe sezonu 2020/2021. Drugi szczebel rozgrywkowy w Polsce ruszy na przełomie 29-30 sierpnia i potrwa do 12-13 czerwca 2021 roku. Dokładny terminarz zostanie opublikowany w momencie, kiedy zakończą się mecze barażowe i poznamy pełną stawkę zespołów na przyszły sezon.
Jeszcze przed ligą Stomil Olsztyn czeka bój w Pucharze Polski. W połowie sierpnia „Duma Warmii” na własnym stadionie zagra z GKS 1962 Jastrzębie. Dla Stomilu jest to korzystny rywal, oba ostatnie ligowe mecze przeciwko śląskiej drużynie zakończyły się wygraną Olsztynian.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sebix #2954734 | 83.5.*.* 31 lip 2020 13:27

    Nowy sezon i walka o przetrwanie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz