WM.pl
8 czerwca 2025, Niedziela
imieniny: Ady, Celii, Medarda
  • 21°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Dębski, Styczyński, Fryzka. ICK Iława zaprasza na "Fuzję dźwięków"

2020-10-07 12:05:35(ost. akt: 2020-10-07 12:27:28)

Autor zdjęcia: materiały ICK Iława

Iławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert w wykonaniu znakomitych artystów — Krzesimira Dębskiego, Jerzego Styczyńskiego i Urszuli Fryzki.

Warto przeczytać

  • Idą burze. Mieszkańcy Warmii i Mazur już dostają SMS z...
  • Wojewoda warmińsko-mazurski proponuje challenge dla Sławosza
  • Osobówka zatrzymała się na torach tramwajowych
Termin: 26 października (poniedziałek), godz. 19:00

Miejsce: Kinoteatr "Pasja", ul. Niepodległości 13a

Bilety: 100 zł (sprzedaż online: https://bit.ly/3d2wbtP)
(bilety na wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.ickilawa.pl w zakładce KUP BILET oraz w kasie kina w godzinach jej otwarcia).
____________________________________________
Krzesimir Dębski - ceniony kompozytor, skrzypek i dyrygent
Twórca muzyki poważnej i współczesnej (ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, m.in.: 2 symfonie, opery, 4 oratoria, utwory religijne, 15 koncertów instrumentalnych), a także teatralnej (ponad 40 premier), eksperymentalnej i filmowej (ponad 100 filmów fabularnych m.in.: Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Tam i z Powrotem, Stara Baśń, 1920 Bitwa Warszawska, Thomas Falconer) oraz seriali telewizyjnych (ponad 3000 odcinków).

Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.
Lider i solista koncertującego od 1980 roku w niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie, jazzowego zespołu String Connection (blisko 1000 koncertów w tym radiowych i telewizyjnych).
Wykładowca na letnich kursach muzycznych, m.in. w: Ankarze, Darmstadt, San Diego, Los Angeles, Miami i w Vallenci (California). Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu i Łodzi.
Wielokrotny laureat nagród, mi.in., I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983), nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985) oraz wielu nagród w konkursach radiowych, płytowych i kompozytorskich.

Urszula Fryzka - wokalistka
Absolwentka estradowej szkoły muzycznej im. Anny German w Białymstoku. Uczennica Danuty Paziuk i Marzeny Wojak (śpiew operowy).
Laureatka festiwali: Twórców Piosenki Polskiej, Młodzi w Piosence oraz Mistrzów Polski Karaoke. Śpiewa od zawsze i kocha łączy pasję z pracą.
Wokalistka zespołu Chmury współpracowała m.in. Big Cyc, Golden Life, Jennifer Batten, Kuba Płucisz, Jacek Krzaklewski (Perfect).

Jerzy Styczyński - gitarzysta
Jeden z najważniejszych polskich gitarzystów. Współtworzył „CEGŁĘ” (1985) – jedną z najważniejszych płyt polskiego bluesa i rocka. Gra w jednym z najważniejszych dla polskiej muzyki zespole Dżem. Zagrał min w "Sie macie ludzie" i "Skazany na bluesa". Pomijając ten cały dorobek i status, pozostaje niesamowicie otwartym, pogodnym i pokornym muzykiem, który wie, na czym tak naprawdę polega wartość artystyczna. Jest guru dla kilku pokoleń gitarzystów, pozostaje cały czas w pierwszej linii, koncertując, nagrywając i uświetniając różne muzyczne wydarzenia.

Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszy innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, Martynie Jakubowicz, Leszkowi Cichońskiemu, Staremu Dobremu Małżeństwu, Cree.

materiały ICK Iława

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Iława Krzesimir Dębski Jerzy Styczyński Urszula Fryzka kultura muzyka koncert Iławskie Centrum Kultury
Mateusz Partyga
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B