WM.pl
7 czerwca 2025, Sobota
imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
  • 21°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

W sobotę rusza eWinner II liga. Sprawdzamy, co słychać w obozie Sokoła Ostróda

2021-07-29 10:00:00(ost. akt: 2021-07-29 10:43:28)
W ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu eWinner II ligi Sokół przegrał w Olsztynie ze Stomilem

W ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu eWinner II ligi Sokół przegrał w Olsztynie ze Stomilem

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA || No to zaczynamy! W sobotę 31 lipca II-ligowy Sokół rozegra pierwszy mecz o punkty w sezonie 2021/22, zespół trenerskiego duetu Jarosław Kotas — Hubert Błaszczak na dzień dobry zmierzy się na swoim terenie z Pogonią Grodzisk Maz.

Warto przeczytać

  • Idą burze. Mieszkańcy Warmii i Mazur już dostają SMS z...
  • Wojewoda warmińsko-mazurski proponuje challenge dla Sławosza
  • Osobówka zatrzymała się na torach tramwajowych
W ostródzkim II-ligowcu rewolucja kadrowa przez startem nowego sezonu. Nie może być inaczej — braki kadrowe trzeba było uzupełnić, a Sokół wśród nowych zawodników ma bardzo dużo młodzieży.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy o transferowych planach klubu z Ostródy. Pisaliśmy m.in. o poważnych przymiarkach do sprowadzenia napastnika rodem z Kolumbii, Duvana Mosquery (ten ma akurat 25 lat, więc młodzieżowcem już dawno nie jest). Tak też się stało:
— Informujemy, że nowym zawodnikiem Sokoła został Kolumbijczyk Duvan Mosquera Torres — podaje, już oficjalnie, portal sokolostroda.com, który przybliża sylwetkę atakującego. — 25-letni napastnik swoją karierę zaczynał w kolumbijskich klubach 1 i 2 ligi: Barranquilla FC, Junior FC oraz Yaracuyanos Fútbol Club. Kolejnymi etapami Duvana były peruwiański Atletico Grau, estoński JK Järve (15 bramek w 30 występach), oraz kosowskie KF Dardana i KF Flamurtari. Witamy Duvana w Sokole i życzymy udanych występów w „Trójkolorowych” barwach — czytamy w komunikacie.

To oczywiście niejedyny transfer do klubu. Sokół, póki co, postawił przede wszystkim na młodzież i do drużyny trafili m.in. 19-letni obrońca Szymon Dowgiałło (wychowanek Mamr Giżycko, ostatnio Stomil Olsztyn), Ernest Słupski (18-letni napastnik, ostatnio grał w IV-ligowej Victorii Sulejówek), pomocnik Michał Drabik (20-latek, który w sezonie 2020/21 był w Lechii Tomaszów Maz.), Jakub Chojnowski (18 lat, wychowanek Naki Olsztyn, ostatnio formalnie piłkarz Arki Gdynia, jednak grający na wypożyczeniu w KKS Kalisz).

Takich przypadków jest więcej, nie będziemy tu wymieniać całej kadry, tym bardziej, że może się ona kształtować tak naprawdę do ostatniego dnia sierpnia. — Do tego czasu mamy możliwość zgłaszania nowych zawodników. Obecnie kluby z ekstraklasy i I ligi domykają swoje kadry na nowy sezon. Uważnie śledzimy sytuację i jeśli jest możliwość, to sprowadzamy do siebie z takich zespołów młodych zdolnych, którzy nie łapią się do poprzedniej drużyny, a u nas będą mieli możliwość gry i rozwoju — mówi Mariusz Ząbczyński, członek zarządu klubu z Ostródy.

Sokół swojej kadry nie chce jednak budować tylko i wyłącznie na młodzieży, myśli także o zakontraktowaniu starszych graczy.
— Jeszcze dzisiaj spotkamy się z czterema doświadczonymi zawodnikami, którzy także być może trafią do naszej drużyny. Proszę śledzić oficjalne komunikaty na naszym portalu internetowym — mówił nam dziś (czwartek 29 lipca) Ząbczyński.

Przed startem eWinner II ligi Sokół rozegrał dwa ostatnie sparingi. W piątek 23 lipca ekipa Jarosława Kotasa (dotychczasowy dyrektor sportowy od niedawna jest także pierwszym trenerem) i jego asystenta Huberta Błaszczaka zremisowała w Zwierzewie z miejscowym Kormoranem 1:1. Skład Sokoła w sparingu z drużyną grającą na co dzień w klasie okręgowej stanowiła młodzież (juniorzy Sokoła i młodzieżowcy, którzy byli na testach).

Dzień później, w Olsztynie, ostródzianie sparowali ze Stomilem.
— Podobnie jak w przegranym sparingu z Olimpią Grudziądz, obie bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry. Już w 4 minucie Stomil egzekwował rzut wolny z 17 metrów, po którym Jonatan Straus płaskim strzałem pokonał naszego bramkarza. Po upływie 30 minut Stomil podwyższył swoje prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z głowy, ponownie Strausa — relacjonują redaktorzy portalu sokolostroda.com, którzy dodają, że pierwsza połowa przebiegała pod dyktando olsztynian.

— Wśród naszych zawodników zauważalny był brak zgrania i ogrania na tle dobrze dysponowanego rywala. Po przerwie gra się wyrównała, a „Trójkolorowi” w pierwszym kwadransie po wznowieniu gry mieli trzy dobre sytuacje do zdobycia bramki. Z upływem minut zarysowała się przewaga Stomilu, a od utraty bramki uratowała nas poprzeczka — podaje portal Sokoła.

Już w tę sobotę (31.07) pierwsza kolejka nowego sezonu eWinner II ligi. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki Sokół zmierzy się na swoim terenie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, pierwszy gwizdek o 18.00. Szczegóły dotyczące kupna biletów można znaleźć TUTAJ.

A o co gra ostródzki zespół w rozgrywkach 2021/22? — Celem nadrzędnym jest zagwarantowanie sobie utrzymania — mówi Mariusz Ząbczyński.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Ostróda sport piłka nożna Sokół Ostróda eWinner II liga sezon 2021/22
Mateusz Partyga
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B