Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – czy taki istnieje?

2021-08-24 14:48:06 (ost. akt: 2021-08-24 14:48:48) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Nagły wydatek niezaplanowany w budżecie często wiąże się z koniecznością znalezienia dodatkowych środków na jego pokrycie. W takich przypadku pomocny może okazać się kredyt gotówkowy online, który gwarantuje szybką wypłatą gotówki. W nagłych sytuacjach, gdzie liczy się czas, problematyczną kwestią jest konieczność dostarczenia zaświadczenia o zarobkach. Sprawdziliśmy, czy istnieje możliwość ominięcia tej procedury.

Warunki otrzymania kredytu gotówkowego
Banki oferują różnorodne produkty finansowe, dzięki którym możesz otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki. Największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe, gdyż pozyskiwane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel bez konieczności dokumentowania sposobu spożytkowania pieniędzy. Wśród nich istnieją także szybkie pożyczki, dzięki którym decyzję o przyznaniu dofinansowania możesz otrzymać nawet tego samego dnia. Wcześniej jednak bank musisz spełnić określone warunki stawiane przez bank i przejść weryfikację zdolności kredytowej. Ma to na celu sprawdzenie, czy Twoja sytuacja finansowa pozwoli Ci bezproblemowo wywiązać się z harmonogramu rat. Przy przeprowadzaniu takiej analizy, brane są pod uwagę m.in:

• miesięczne dochody i wydatki ponoszone na utrzymanie gospodarstwa domowego,
• aktualnie spłacane pożyczki, kredyty, limity na kartach i inne zobowiązania,
• dotychczasowa historia kredytowania i terminowość wywiązywania się ze spłaty zadłużenia,
• forma zatrudnienia,
• dodatkowe źródła dochodów,
• liczba osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego i miesięczne koszty utrzymania, przypadające na jednego domownika.

Większość informacji bank jest w stanie samodzielnie pozyskać, pobierając np. raport wygenerowany w bazie BIK. Jedynym dokumentem, który musisz dołączyć do wniosku, jest zaświadczenie o zarobkach. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-bez-zaswiadczen-zarobki/. Jest to problematyczna kwestia, gdyż nie każdy chce informować pracodawcę o swoich prywatnych zobowiązaniach, a ponadto uzyskanie takiego zaświadczenia może wydłużyć czas wypłaty gotówki. Aby ułatwić klientom dostęp do produktów bankowych, niektóre instytucje wprowadziły alternatywne metody weryfikacji wynagrodzenia.

Jak uzyskać kredyt bez zaświadczenia
Konkurencja na rynku finansowym jest spora, dlatego banki starają się jak najbardziej ułatwić procedury kredytowania, aby przyciągnąć do siebie klientów. Oprócz ograniczenia formalności do minimum oraz uproszczonych procedur weryfikacji zdolności kredytowej, wiele z nich nie wymaga dostarczenia zaświadczenia o zarobkach. Umożliwiają możliwość skorzystania z innych metod potwierdzenia dochodów, bez konieczności dostarczania dokumentu od pracodawcy, takich jak:

• okazanie ubiegłorocznego rozliczenia PIT,
• przedstawienie wyciągu bankowego z historią wpłat od pracodawcy,
• skontaktowanie się pracownika banku z Twoim pracodawcą w celu uzyskania oświadczenia o zarobkach.

Nie każdy bank oferuje alternatywne sposoby weryfikacji dochodów i wymagają dostarczenia zaświadczenia w tradycyjnej formie. Warto więc wcześniej sprawdzić wymagania, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt w danej instytucji.

Które banki oferują kredyt bez zaświadczeń?
Obecnie niemalże każdy bank umożliwia złożenie wniosku przez internet, bez konieczności osobistego stawiennictwa w placówce. Żeby znaleźć najlepszą formę finansowania, możesz sprawdzić kredyty gotówkowe dostępne na finanse.rankomat.pl. Na stronie jest zaprezentowany ranking aktualny ranking ofert od różnych banków działających na rynku. Dzięki temu porównasz, która instytucja jest w stanie Ci zaproponować najkorzystniejszy produkt i gdzie otrzymasz kredyt bez zaświadczenia o zarobkach. Oprócz tego możesz skorzystać z porównywarki i kalkulatora zdolności kredytowej, aby ocenić swoje szanse uzyskanie wsparcia finansowego. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że po wybraniu najkorzystniejszej opcji możesz od razu złożyć wniosek online. Są one weryfikowane na bieżąco, co znacznie skraca czas wypłaty przyznanych środków.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB