Kiedy trzeba wymienić opony na zimowe? Zaufaj producentowi Nokian

2021-09-01 08:59:01 (ost. akt: 2021-10-19 13:52:14) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Wraz z zakończeniem wakacji, coraz więcej kierowców zastanawia się nad zmianą opon na zimowe. Choć wielu czeka z tym posunięciem do pierwszych przymrozków oraz opadów śniegu, nie jest to dobra praktyka. Problemem nie są jednak tylko coraz większe kolejki do wulkanizatorów.

Niesprzyjające warunki mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach nawet jesienią. Lepiej zadbać o stan samochodu, a także bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, w odpowiedni sposób.

Kiedy opony letnie wymienić na zimowe?
Główną zaletą opon zimowych jest zachowywanie przez nie elastyczności wtedy, gdy drogi pokrywa śnieg i lód, a na zewnątrz panują niskie temperatury. Letnia opona może sprawiać problemy i mieć gorszą przyczepność już wtedy, gdy słupki na termometrach spadną poniżej 7-10 stopni Celsjusza. To właśnie jest czas, gdy warto zastanowić się nad zmianą ogumienia na lepiej dostosowane do panujących warunków atmosferycznych.

Nie czekaj, aż w Polsce spadnie śnieg
Co prawda temperatura ok. 10 stopni Celsjusza nie jest w naszym kraju określana jeszcze jako zimową, jednak powinna już motywować kierowców do zmiany ogumienia. Opony letnie przy spadku temperatur staje się coraz twardsze, a w porównaniu z zimówkami, może mieć drogę hamowania dłuższą nawet o kilka metrów. Stwarza to realne zagrożenie na drodze.

Czy opony zimowe są dobre na mokrym asfalcie?
Dzięki wymianie opon możesz cieszyć się stabilną jazdą nie tylko w najtrudniejszych warunkach zimowych. Letnie ogumienie ma niższą skuteczność również podczas jazdy w deszczu, gdy temperatura znacznie spada.
Przy zaledwie kilku kreskach na termometrach, opony zimowe potrafią wyhamować nawet kilka metrów szybciej, niż ich letnie odpowiedniki. Zapewnia to większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu podczas jesiennej aury. To szczególnie istotne np. w przypadku ograniczonej widoczności.

Opony Nokian - bezpieczeństwo i profesjonalizm
Gdy w grę wchodzi zagrożenie wypadkiem drogowym, nie warto tracić czasu. Lepiej postawić na sprawdzonego producenta ogumienia. Wysokiej jakości opony do samochodów osobowych, dostawczych i nie tylko, oferują fińskie zakłady gumowe Nokian.

Dzięki bogatej ofercie, na skorzystanie z ich usług zdecydowało się już wielu Polaków. Opony Nokian znaleźć można m.in. na Allegro. Oferta producenta zawiera różne rozmiary produktów, dopasowane do marki samochodu. Są one polecane również do pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych - dobrze dobrane, mogą nawet zwiększyć ich zasięg.

Opony Nokian mogą Cię uchronić przed aquaplaningiem
Producent opon pochwalić się może również zmniejszaniem zagrożenia w sytuacji, która znana jest jako zjawisko aquaplaningu. Mowa o zdarzeniu, gdy dochodzi do utraty stabilności samochodu podczas przejeżdżania przez kałużę przy większej prędkości.

W wielu przypadkach - szczególnie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych - skończyć by się to mogło wypadkiem. Zagrożenie jest szczególnie duże przy założonym ogumieniu nieadekwatnym do pory roku.

Czy opony całoroczne to dobry wybór?
Opony Nokian mają również swoją wersję całoroczną. Zdaniem tego rozwiązania nasz klimat jest odpowiedni do stosowania ogumienia uniwersalnego. Można dzięki temu zaoszczędzić czas spożytkowany na pobyt u wulkanizatorów.

Czy opony całoroczne sprawdzą się na śniegu i w najtrudniejszych warunkach pogodowych?
Jak zapewnia Nokian Tyres, całoroczne ogumienie gwarantuje bezpieczną jazdę na oponach całorocznych, niezależnie od warunków i pogody. Produkt przeznaczony jest zarówno do mokrej, jak i suchej nawierzchni, a jego użytkowanie to wygoda i komfort kierowcy.
Brak potrzeby wymiany opon to również ochrona środowiska, co jest kolejna zaletą tego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę też na wzrost efektywności paliwowej - kierowca odczuć go może dzięki rzadszym wizytom na stacjach benzynowych i generowanym w ten sposób oszczędnościom.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB