WM.pl
19 października 2025, Niedziela
imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
  • 7°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Oświetlenie przy Placu Dworcowym w Elblągu zostało zniszczone

2021-09-18 17:40:28(ost. akt: 2021-09-18 17:52:22)

Autor zdjęcia: Bartosz Szczepaniak

Radny Rafał Traks zwrócił się do prezydenta Elbląga z pytaniem, czy uszkodzone oświetlenie przy Placu Dworcowym zostanie naprawione. Jak się okazuje, sprawa jest dość złożona.

Warto przeczytać

  • Diecezja świętuje pół tysiąclecia
  • Trzeba zburzyć ten mur
  • Ten absurd trzeba naprawić
— Lampy są uszkodzone i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców naszego miasta — zauważał radny. — Ponadto zwracam się z prośbą o baczniejsze zwracanie uwagi (monitoring) na akty wandalizmu, szczególnie w miejscach tak często uczęszczanych jak Plac Dworcowy.

Jak poinformował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, Departament Zarząd Dróg UM na podstawie przeprowadzonych przeglądów podjął już działania, które mają na celu wymianę uszkodzonych elementów oświetlenia. Niestety, tego typu rozwiązania oświetleniowe nie są już dostępne. W związku z tym, jeśli uszkodzeń nie da się naprawić, najprawdopodobniej trzeba będzie całkowicie wymienić uszkodzone słupy na nowe innego rodzaju. — W chwili obecnej przygotowywana jest propozycja rozwiązania tego problemu — wyjaśniał prezydent. — Po zapoznaniu się z przedstawionymi rozwiązaniami oraz biorąc pod uwagę aktualne możliwości finansowe Gminy Miasto Elbląg, podejmę decyzję co do dalszych kroków w tej sprawie.

K

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Elbląg Plac Dworcowy radny uszkodzone lampy
Król Karolina
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mariusz #3075788 | 78.88.*.* 20 wrz 2021 17:36

    Zlikwidować co 2 lampę W to miejsce zasadzić pełnowymiarowe drzewo ,nie jakieś tam karlowate ,które można podswietlic Latem zamiast wydawać pieniądze na jakieś bzdurne bramki wodne ludzie mogli by chlodzic by się w cieniu drzew

    odpowiedz na ten komentarz

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B