WM.pl
3 października 2025, Piątek
imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
  • 12°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

OBO2022: drugi tydzień głosowania

2021-09-29 14:30:42(ost. akt: 2021-09-30 08:48:59)   Artykuł sponsorowany
Mieszkańcy Olsztyna wybierają najlepsze - ich zdaniem - projekty budżetu obywatelskiego. Rozpoczął się właśnie kolejny tydzień głosowania IX edycji przedsięwzięcia.
Około 6,5 miliona złotych to kwota zarezerwowana na wykonanie zadań, których wybór zaczął się przed tygodniem. W trwającej odsłonie OBO dostępnych jest 21 projektów miejskich oraz 75 osiedlowych

- Zachęcamy do udziału w głosowaniu przede wszystkim za pośrednictwem Internetu - mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Ci, którzy nie będą mogli skorzystać z takiego rozwiązania, mogą zrobić to w tradycyjnej, papierowej formie.

W pierwszym tygodniu w głosowaniu tylko za pośrednictwem strony Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział 4,4 tys. osób. Najpopularniejszy projekt miejski był wskazywany ponad 1,5 tys. razy, natomiast osiedlowy - 476 razy.
- Każdy może wskazać po trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe - przypomina Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Zadania umieszczone ma pierwszym miejscu dostają po trzy punkty, na drugim - po dwa, a na trzecim - po jednym. Wygrają te z największą liczbą zgromadzonych punktów.
Po pierwszym tygodniu najaktywniejszym osiedlem jest os. Jaroty. Jego mieszkańcy dokonali prawie 1,4 tys. wskazań. Na kolejnych miejscach są os. Generałów (1202) oraz Śródmieście (1130).

W przypadku głosowania za pomocą tradycyjnych kart, można je wrzucać do urn ustawionych w kilkunastu punktach miasta: BOK, Punkt Obsługi Mieszkańca w Galerii Warmińskiej, Ratusz (recepcja), CRS Ukiel, Aquasfera, filie MBP: filia nr 18 (ul. Żytnia 71), filia nr 12 (ul. Wrocławska 2), filia nr 6 (Jarocka 65), filia nr 16 (ul. Bałtycka 145), filia nr 9 (Żołnierska 47), Planeta 11 (Piłsudskiego 38). Papierowe karty do głosowania można pobrać z Internetu: gosujobo.olsztyn.eu i obo.olsztyn.eu.
Głosowanie w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do 10 października. Zwycięskie projekty poznamy 25 października.
[strona Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego]

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
olsztyn info obo
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B