WM.pl
2 sierpnia 2025, Sobota
imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
  • 25°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Koperty Życia również w Ełku. Pakiet można odebrać w ratuszu

2021-10-12 09:30:35(ost. akt: 2021-10-12 09:37:50)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Urząd Miasta Ełku przystąpił do ogólnopolskiej akcji społecznej pn. „Koperta Życia”. Polega ona na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o swoim stanie zdrowia. Inicjatywa skierowana jest szczególnie do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Koperty są bardzo przydatnym źródłem informacji dla ratowników medycznych podczas interwencji u osoby chorej.

Warto przeczytać

  • Odpust parafialny Przemienienia Pańskiego
  • Auto osobowe zderzyło się z pociągiem relacji Szczecin-Białystok...
  • Olsztyn pamięta – 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego...
W ogólnopolską akcję społeczną „Koperta Życia” aktualne włączyło się ponad 500 samorządów, instytucji oraz prywatnych firm.

„Koperta Życia” to plastikowa koperta, zawierająca formularz, w którym są umieszczone najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, dane osobowe (w tym nr PESEL). Koperta m.in. z takimi informacjami powinna być przechowywana w mieszkaniu w miejscu, które jest łatwo dostępne i widoczne, np. w lodówce.

„Koperta życia” przydatna jest lekarzom i ratownikom pogotowia wezwanym na interwencję w domu chorego. Stanowi istotną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.

Dlatego okrągła naklejka z napisem „Tu jest Koperta Życia” powinna być przymocowana w widocznym miejscu w mieszkaniu lub na drzwiach wejściowych.

Natomiast naklejka w kształcie koperty z napisem „Koperta Życia” powinna być umieszczona w miejscu, w którym koperta jest przechowywana, np. na lodowce.

Cały pakiet składający się na "Kopertę życia" można odebrać w:

* Urzędzie Miasta Ełku Wydziale Polityki Społecznej ul. Piłsudskiego 2 pok. 15;
* Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku ul. Piłsudskiego 8;
* Środowiskowym Domu Samopomocy „Lawendowy Zakątek” ul. Kościuszki 28B;
* Środowiskowym Domu Samopomocy „Pod Kasztanami” ul. Kościuszki 33.

Osoba, która odbierze swój pakiet, zgłasza się z „Kopertą Życia” do swojego lekarza rodzinnego, który wypełnia formularz. Karta informacyjna jest ważna przez 1 rok.

Udział w akcji „Koperta Życia” jest dobrowolny i bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat akcji na: https://kopertazycia.pl/

mat. UM w Ełku

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Ełk koperta życia pomoc UM w Ełku pakiet lekarze ratownicy Tu jest Koperta Życia
Maciej Chrościelewski
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B