WM.pl
16 października 2025, Czwartek
imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
  • 10°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

21 brzóz na ulicy Brzozowej

2021-10-21 16:15:00(ost. akt: 2021-10-21 16:16:38)

Autor zdjęcia: źródło: FB Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy

W ostatnim czasie na naszym profilu na Facebook'u poprosiliśmy mieszkańców o informacje, gdzie ich zdaniem istnieje konieczność dosadzenia drzew.

Warto przeczytać

  • Najnowsze wydanie Gazety Olsztyńskiej
  • Ta fasada jest warta twojego głosu
  • Z cyberwojny zrobili „wojnę Polski z Rosją”
Sugestie przekazaliśmy burmistrzowi Nidzicy, Jackowi Kosmali.

— Dziękuję za każdy sygnał. Wsłuchałem się w głosy mieszkańców. Jedną z propozycji było posadzenie buków na ul. Bukowej, klonów na ul. Klonowej, lip na ul. Lipowej, brzóz na ul. Brzozowej. Inspektor Jarosław Draszek robi już objazd po mieście i sprawdza możliwość nasadzenia tego typu drzew we wskazanych miejscach. Jeszcze w tym roku posadzimy brzozy przy ul. Brzozowej. Z prośbą o wskazanie miejsc, w których konieczne są nowe nasadzenia zwróciliśmy się także do sołtysów. Każda poważna sugestia będzie rozważona — mówi Jacek Kosmala.

Nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy zostaną dosadzone klony czerwonolistne i jarzębiny. Wiele emocji budzi jednak brak możliwości dosadzenia drzew na Placu Wolności.

— To strefa pod ochroną konserwatora zabytków, a ten nie wyraża zgody na jakiekolwiek nasadzenia. Będziemy jednak prowadzili rozmowy, jeżeli konserwator pozwoli na zmiany, posadzimy dodatkowe kwiaty, zgodnie z wytycznymi — dodaje burmistrz.

Pierwsze drzewka już są: 21 brzóz na Brzozowej.

— Już wkrótce nowe drzewka w kolejnych miejscach — zapowiada burmistrz NIdzicy.

red


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Nidzica burmistrz Jacek Kosmala drzewka nasadznie brzoza ul. Brzozowa
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B