WM.pl
18 października 2025, Sobota
imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
  • 8°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Narodowe Święto Niepodległości w Elblągu [PLAN OBCHODÓW]

2021-11-10 16:28:44(ost. akt: 2021-11-10 12:41:04)
Święto Niepodległości w 2019 roku

Święto Niepodległości w 2019 roku

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Już 11 listopada mieszkańcy i mieszkanki Elbląga będą wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale już dziś o 18 odbędzie się niezwykły koncert "Elbląg dla Niepodległej". Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Elblągu.

Warto przeczytać

  • Diecezja świętuje pół tysiąclecia
  • Trzeba zburzyć ten mur
  • Ten absurd trzeba naprawić
W Elblągu wspólne świętowanie rozpocznie się już 10 listopada. W przeddzień 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR odbędzie się koncert „Elbląg dla Niepodległej” w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Lala Czaplicka & Orkiestra Adria.

11 listopada rozpocznie się mszą świętą w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie o 11 w katedrze pw. Świętego Mikołaja.

O 12:15 nastąpi odsłonięcie pomnika Twórców Niepodległości przy ul. Rycerskiej, a o 13:30 rozpoczną się dwa wydarzenia — Bieg Niepodległości, który ruszy ze skrzyżowania Wodnej i Mostowej oraz festyn dla mieszkańców, który odbędzie się na placu przy katedrze.

VII Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu


W czwartek 11 listopada w godzinach 12:00 – 16:00 zostaną wyłączone z ruchu następujące odcinki dróg:

a) jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 503 od Ronda Zamech w kierunku południowym do skrzyżowania Rycerska/Tysiąclecia/Sopocka (ulice: Robotnicza, Pocztowa, Rycerska),
b) jedna jezdnia Armii Krajowej (południowa),
c) na jednej jezdni (zachodnia) drogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania Armii Krajowej/12 Lutego/Grota-Roweckiego w kierunku południowym do skrzyżowania z Aleją Tysiąclecia (ulice: 12 Lutego, Hetmańska) zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas.
d) na drodze wojewódzkiej nr 500 (Aleja Tysiąclecia) zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas jezdni.

W czasie trwania biegu zamknięta będzie ulica Wodna od godziny 11:00 do 16:00, zaś od godziny 12:00 do 16:00 wjazd i wyjazd na następujące ulice: Stoczniowa, Królewiecka (do skrzyżowania z ul. Pocztową) 1 Maja, Aleja Armii Krajowej, Krótka, Giermków, Mączna, Chmurna, Ślusarska, Janowska, Szkolna, Leszno i cały obszar Starego Miasta nie będzie możliwy.

Przystanki autobusowe na ulicach Rycerskiej, Pocztowej, Robotniczej, 12 Lutego, al. Armii Krajowej, Hetmańskiej i al. Tysiąclecia nie będą mogły funkcjonować w godzinach 12:00 – 15:30. Trasa biegu przecina torowisko, w tej sytuacji ruch tramwajowy zostanie wstrzymany w godzinach 13.30 – 15.30.

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz organizatorzy.

Zaszczep się przy okazji Święta Niepodległości


Już w najbliższy czwartek 11 listopada 2021 r. w godz. 10.30 - 18.00 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 w pok. 100 ponownie będzie możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Szczepienia będą wykonywać doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Szczepienie nie wymaga wcześniejszej rejestracji.



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada Elbląg obchody plan obchodów szczepienie Bieg Niepodległości Elbląg
Kornacka Kamila
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B