Aneta Langowska zajęła I miejsce
                2021-11-30 16:55:00(ost. akt: 2021-11-30 18:49:26)
                                                                                
            
        
                    30 listopada  w nidzickim zamku odbył się jubileuszowy XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie im. Ludwika Ekierta. Swoje prace zaprezentowali uczniowie szkół średnich w powiecie nidzickim. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o naszej małej ojczyźnie.                
            Przybyłych uczestników konkursu, jury oraz przybyłych gości przywitała dyr. Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie Hanna Cierkowska. 
Historię konkursów przedstawiła była dyrektor ZSRiO Elżbieta Jabłonowska. 
Do konkursu zgłoszono 5 prac przygotowanych przez uczniów szkół średnich w naszym powiecie. Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących, organizatora konkursu, reprezentowali Aleksandra Filip i Aneta Langowska, których przygotowała Katarzyna Niedziela. 
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy reprezentował Krzysztof Brodzik, którego opiekunem był Dariusz Lewkowicz. 
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących reprezentowały uczennice Aleksandra Kuras i Wiktoria Michalska. Przygotowała je Kinga Chmielińska. Niestety, nie mogły one przedstawić swoich prezentacji przed jury. 
Głos zabrała kurator Mirosława Gralla Kaperzyńska, która podkreśliła, że w wychowaniu młodego człowieka  bardzo ważne jest miejsce, z którego pochodzi. Dlatego ten konkurs jest bardzo cenną inicjatywą w powiecie nidzickim. 
Krzysztof Brodzik w swojej prezentacji przedstawił działalność Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej, Aleksandra Filip mówiła o stacjach kolejowych, Aneta Langowska zaprezentowała sylwetkę i działalność Ludwika Ekierta - starosty z duszą artysty. 
Prace uczniów z ZSZiO, które nie były prezentowane przed jury, dotyczyły działalności Nidzickiego Ośrodka  Kultury. Przygotowała ją Aleksandra Kuras. 
Natomiast Wiktoria Michalska napisała pracę o świeckiej działalności księdza Andrzeja Midury.
 
Jury w składzie: przewodniczący Adam Płoski oraz członkowie Paweł Kaszuba, Paweł Bukowski, Józef Kotwicki, po długiej naradzie, I miejsce przyznało Anecie Langowskiej za pracę, w której przedstawiła Ludwika Ekierta jako bardzo dobrego starostę oraz rzeźbiarza i patrona konkursu.
Jury w składzie: przewodniczący Adam Płoski oraz członkowie Paweł Kaszuba, Paweł Bukowski, Józef Kotwicki, po długiej naradzie, I miejsce przyznało Anecie Langowskiej za pracę, w której przedstawiła Ludwika Ekierta jako bardzo dobrego starostę oraz rzeźbiarza i patrona konkursu.
II miejsce otrzymał Krzysztof Brodzik, a III miejsce przypadło Aleksandrze Filip. 
Honorowymi gośćmi była żona Ludwika Ekierta Regina oraz córka Magdalena Ekiert Jaworska.
Podczas trwania konkursu nie zabrakło urodzinowego tortu, "jagarzewskiego" żurku, smacznego ciasta, gorącej herbaty i kawy. 
 
                    
 
                     
                     
                     
                    
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez