WM.pl
16 października 2025, Czwartek
imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
  • 10°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Powiat i miasto pomagają uchodźcom

2022-03-02 09:17:32(ost. akt: 2022-03-02 09:39:37)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Nowym Mieście

Trwa konflikt zbrojny na Ukrainie. W całej Polsce organizowane są akcje pomocowe, ale ważne jest, aby przeprowadzane były w sposób przemyślany i odpowiadający aktualnym potrzebom. Publikujemy najważniejsze informacje dla mieszkańców powiatu lidzbarskiego.
Wszelkie informacje związane z lokalizowaniem miejsc noclegowych oraz rozlokowaniem uchodźców wojennych z Ukrainy należy przekazywać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem 601 795 798 lub całodobową infolinię Sztabu Kryzysowego Wojewody pod numerem 987.

Istnieje możliwość wsparcia finansowego uchodźców z Ukrainy. Wpłat można dokonać na numer konta: 72 2030 0045 1110 0000 0237 5600 z dopiskiem "Pomoc Ukrainie".

Osoby, które chcą przekazać dary dla uchodźców mogą je przynosić do:
- Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (pn.-pt. godz. 7.00 - 15.00), ul. Akacjowa 7;
- kamienicy amfiteatru miejskiego (codziennie godz. 8.00 - 20.00), plac Młyński 6
- Zarządu Dróg Powiatowych (pn.-pt. 7.00-15.00), ul. Leśna 17.

Osoby, które dysponują miejscem do przyjęcia uchodźców proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego, tel. 89 767 85 39.

Osoby, które mogą pomóc w tłumaczeniu z języka ukraińskiego proszone są o kontakt pod numerem 89 767 85 17.

Mieszkańcy, którzy w związku z sytuacją na Ukrainie potrzebują wsparcia zapraszamy na spotkanie z psychologiem 8 marca o godz. 18.00 w Lidzbarskim Domu Kultury.

Lista potrzebnych rzeczy poniżej.



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
lidzbark warmiński ukraina pomoc
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B