WM.pl
29 maja 2025, Czwartek
imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
  • 18°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Kierowca opla potrącił 79-letnią rowerzystkę

2022-04-12 08:19:14(ost. akt: 2022-04-12 08:35:57)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Kobieta z obrażeniami przewieziona została do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę (9 kwietnia) przed godz. 17.00 w miejscowości Drygały, gmina Biała Piska.

Warto przeczytać

  • Znowu będzie można pojechać z Ełku do Giżycka
  • Nie tylko paczki, ale i wykroczenia. Kurierzy na celowniku...
  • Warmia i Mazury oraz Podlasie łączą siły. Nowe porozumienie...
W sobotę (9 kwietnia) przed godz. 17.00 w miejscowości Drygały (gmina Biała Piska) na skrzyżowaniu ulic Targowej z Kościelną doszło do wypadku.



Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra wykonywał manewr cofania i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę. Kierowca był trzeźwy.


Jednośladem poruszała się 79-letnia mieszkanka Drygał. Kobieta z obrażeniami przewieziona została do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Posypały się niemałe mandaty

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zwracali baczną uwagę na trzeźwość kierowców. Zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierujących.

Niechlubnym rekordzistą był 51-letni mieszkaniec gminy Biała Piska kierujący motorowerem marki Romet. Został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (8 kwietnia br.) przed godz. 20.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Okazało się, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy to rowerzysta zatrzymany do kontroli w sobotę przed godz. 17.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane – Nida. 29-latek, który jechał rowerem, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym wysokości 2500 zł.

Blisko 1 promil alkoholu w organizmie miała kierująca pojazdem marki Jaguar 55-letnia mieszkanka Pisza. Zatrzymana została do kontroli drogowej przez policjantów w sobotę przed godz. 7.00 na ulicach Pisza.


Mandatem w wysokości 1500 zł ukarany został przez funkcjonariuszy rowerzysta zatrzymany do kontroli w sobotę po godz. 17.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. 34-latek, jadący jednośladem, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie co oznacza, że dopuścił się popełnienia wykroczenia.


Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na okres 15 lat.

KPP w Piszu



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
wypadek potrącenie rowerzystka Drygały
Elżbieta Żywczyk
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B