WM.pl
11 maja 2025, Niedziela
imieniny: Igi, Mamerta, Miry
  • 11°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Akcja Re!Generacja w Olsztynie i konkurs dla dzieci i młodzieży

2022-04-16 12:30:00(ost. akt: 2022-04-14 16:11:00)
Olsztyn jest jednym z miast, które biorą udział w kolejnej edycji edukacyjnej kampanii "Akcja Re!Generacja". Uczestnictwo w akcji daje możliwość poszerzenia wiedzy na temat ekologii i odpowiedniej segregacji odpadów oraz wygrania nagród.

Warto przeczytać

  • Ile statków przepłynęło przez ten kanał?
  • Spacer po lesie wspomaga leczenie
  • Będzie tak, jak zapowiadano? IMGW ostrzega przed przymrozkami
Samorządy, które biorą udział w przedsięwzięciu konkurują w zakresie selektywnej zbiórki kartonów po płynnej żywności (np. soki, mleko). Pod uwagę będzie brany wskaźnik opakowań oddanych do recyklingu w kg/1 mieszkańca.

Jak zapewniają organizatorzy, zwycięzca konkursu zdobędzie główną nagrodę - plac zabaw z eko-instalacjami i ścieżką edukacyjną. Natomiast w tych gminach, które zajmą drugie i trzecie miejsce, pojawią się stałe instalacje w formie ścieżki edukacyjnej dotyczącą selektywnej zbiórki i recyklingu opakowań.

— W IV kwartale poprzedniego roku, czyli pierwszym kwartale akcji w naszym mieście wysortowano ponad dziewięć ton opakowań typu tetrapak — informuje dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna, Ewa Łukasik-Błażejewicz. — W ciągu następnych trzech miesięcy ta liczba wzrosła o kolejne 10 ton.

Ten rodzaj rywalizacji zaplanowano na trzy kwartały. Trwa jednocześnie związana z tematem gra miejska on-line skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Mogą brać w niej udział zespoły od 3 do 20 osób. To mogą być zespoły szkolne, np. uczniowie jednej klasy, zespoły rodzinne lub po prostu grupa przyjaciół z minimum jedną osobą dorosłą.

— Nie dajemy ograniczeń wiekowych — mówi przedstawiciel organizatora, Artur Guziak. — Zadania wymagają różnych aktywności oraz wiedzy, którą można zdobyć korzystając z przygotowanych materiałów edukacyjnych. Po wykonaniu zadań, odpowiedzi należy zapisać na arkuszu odpowiedzi i przesłać do nas.

W konkursie można wziąć udział do 5 maja. Plansze konkursowe i arkusz odpowiedzi dostępne są na stronie: www.akcja-regeneracja.pl.


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
akcja regenaracja akcja regeneracja olsztyn ekologia olsztyn konkurs ekologia
Lidia Wieczorek
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B